recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Opakowanie FFP zdobywa tytuł „Best in Show” na EFIA Awards 2020 przy użyciu technologii Asahi AWPTM Flexo PlatePoprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w opracowywaniu fleksograficznych płyt fotopolimerowych, z przyjemnością gratuluje swojemu klientowi FFP Packaging Solutions zdobywcy nagrody „Best in Show” podczas niedawnej nagrody EFIA Awards 2020. Zgłoszenie FFP zdobyło złoto w kategorii „Fleksografia na folii - druk odwrócony szeroki” przy użyciu płyt Asahi AWPTM-1.14, aby osiągnąć wysoką jakość wyników. Zgłoszenie pis FFP „Juicy Meat Company, Large Beef, Easy Cook Pouch” zostało docenione za doskonały projekt i doskonałą jakość druku w CMYK, osiągając wyjątkową gęstość w czarnych obszarach wraz z doskonałymi miękkimi refleksami.

Paul Hesketh, kierownik ds. rozwoju druku w FFP, mówi: „Wszyscy w FFP są absolutnie zachwyceni, że w tym roku zdobyli nagrodę „Best in Show” podczas rozdania nagród EFIA”. Jako wiodący innowator i konwerter opakowań elastycznych z 50-letnim doświadczeniem, FFP jest wyjątkowy w porównaniu z wieloma innymi firmami w swoim sektorze, ponieważ produkuje własne płyty. Hesketh wyjaśnia: „Aby przejąć kontrolę nad produkcją blach, musieliśmy znaleźć najlepszą technologię oraz dostawcę i partnera, z którym moglibyśmy współpracować. Nasze relacje z Asahi wspierają naszą strategię dostarczania produktów o stałej, wysokiej jakości. Około 5 lat temu zakupiliśmy procesor płyt do mycia wodą AWPTM 4835 firmy Asahi, a firma Asahi dostarcza nam surowiec polimerowy, dzięki czemu możemy produkować płyty we własnym zakresie. Zdecydowaliśmy się na produkcję płyt AWPTM-1.14 po dokładnych badaniach rynku i stwierdziliśmy, że płyty Asahi za każdym razem dają nam spójne i doskonałe wyniki jakości, z dobrym układem atramentu i doskonałą gęstością atramentu - idealne do bardzo wysokiej jakości prac i wymagających projektów. Wyniki, które jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki tej płycie są tak dobre, że oferujemy je naszym klientom pod naszą marką Platinum Print.”

Zespół drukarzy w FFP Packaging Solutions szybko dostrzegł trudności techniczne w uzyskaniu miękkich podświetleń i mocnych, żywych kolorów z CMYK w wymagających projektach, takich jak zwycięska praca. Wzór na opakowaniu Juicy Meat Company to głównie gęsta czerń z kontrastującymi jaśniejszymi odcieniami na zdjęciach produktów. Aby tworzyć nagradzane projekty, FFP musi również uważnie skoncentrować się na swoich procesach zarządzania kolorami - używa oprogramowania do zarządzania kolorami IQC i spektrofotometrów X-Rite do pomiaru tolerancji cyfrowych.

Hesketh kontynuuje: „Mamy świetny zespół ds. projektowania i zarządzania kolorami w FFP, ale pod koniec dnia wysoka jakość wyników zależy w dużej mierze od płyt i sposobu ich ustawienia. Sukces końcowego produktu zależy od osiągnięcia właściwej równowagi z płytą, systemem atramentowym i aniloksem, a kluczowym celem jest idealne dopasowanie proofa. Odkryliśmy, że płyta AWPTM 1.14 zapewnia doskonałą jakość i spójność koloru, gdy jest używana w połączeniu z systemami atramentów na bazie rozpuszczalników w naszej szybkiej prasie Miraflex Printing firmy Windmöller & Hölscher.

Wszystkie zgłoszenia do nagród FFP są wybierane z wydruków produkcyjnych, które codziennie schodzą z ich pras. Nie ma specjalnego przygotowania do wyprodukowania nagrodzonego egzemplarza druku. Hesketh wyjaśnia: „Regularnie widzę świetne wydruki wychodzące z naszych maszyn i myślę - zatrzymam to”. Te próbki gromadzą się przez cały rok, a kiedy nadszedł czas, aby wysłać zgłoszenia do nagród, Hesketh i jego zespół przeglądają i wybierają najlepszy i najbardziej odpowiedni wydruk z próbek. Hesketh kieruje się zasadą, że wszystko, co produkują dla swoich klientów, jest najwyższej jakości i wystarczająco dobre, aby zdobyć nagrodę.

Hesketh podsumowuje: „Traktujemy nagrody poważnie. W naszej branży uważamy EFIA za najbardziej prestiżową organizację. Jesteśmy członkami od wielu lat i zdobyliśmy wiele nagród, ale w tym roku otrzymanie ich nagrody za „Best in Show” było naprawdę satysfakcjonujące. Praca na miejscu ma fundamentalne znaczenie dla FFP w utrzymaniu najwyższego poziomu jakości produktów na wymagającym i stale rozwijającym się rynku. Aby to zrobić, musieliśmy dokładnie rozważyć wybór partnera technologicznego. Zdecydowaliśmy się współpracować z Asahi i używać ich płyty AWPTM 5 lat temu i nadal zdobywamy dzięki niej nagrody. Przyjrzeliśmy się innym dostawcom, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy Asahi, ponieważ uważamy, że ich technologia płyt jest najwyższej klasy. Staramy się być najlepsi i używamy najlepszego dostępnego sprzętu, dlatego używamy płyt AWPTM firmy Asahi. Nasi konkurenci nie mogą konkurować ”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności