Opakowanie FFP zdobywa tytuł „Best in Show” na EFIA Awards 2020 przy użyciu technologii Asahi AWPTM Flexo PlatePoprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w opracowywaniu fleksograficznych płyt fotopolimerowych, z przyjemnością gratuluje swojemu klientowi FFP Packaging Solutions zdobywcy nagrody „Best in Show” podczas niedawnej nagrody EFIA Awards 2020. Zgłoszenie FFP zdobyło złoto w kategorii „Fleksografia na folii - druk odwrócony szeroki” przy użyciu płyt Asahi AWPTM-1.14, aby osiągnąć wysoką jakość wyników. Zgłoszenie pis FFP „Juicy Meat Company, Large Beef, Easy Cook Pouch” zostało docenione za doskonały projekt i doskonałą jakość druku w CMYK, osiągając wyjątkową gęstość w czarnych obszarach wraz z doskonałymi miękkimi refleksami.

Paul Hesketh, kierownik ds. rozwoju druku w FFP, mówi: „Wszyscy w FFP są absolutnie zachwyceni, że w tym roku zdobyli nagrodę „Best in Show” podczas rozdania nagród EFIA”. Jako wiodący innowator i konwerter opakowań elastycznych z 50-letnim doświadczeniem, FFP jest wyjątkowy w porównaniu z wieloma innymi firmami w swoim sektorze, ponieważ produkuje własne płyty. Hesketh wyjaśnia: „Aby przejąć kontrolę nad produkcją blach, musieliśmy znaleźć najlepszą technologię oraz dostawcę i partnera, z którym moglibyśmy współpracować. Nasze relacje z Asahi wspierają naszą strategię dostarczania produktów o stałej, wysokiej jakości. Około 5 lat temu zakupiliśmy procesor płyt do mycia wodą AWPTM 4835 firmy Asahi, a firma Asahi dostarcza nam surowiec polimerowy, dzięki czemu możemy produkować płyty we własnym zakresie. Zdecydowaliśmy się na produkcję płyt AWPTM-1.14 po dokładnych badaniach rynku i stwierdziliśmy, że płyty Asahi za każdym razem dają nam spójne i doskonałe wyniki jakości, z dobrym układem atramentu i doskonałą gęstością atramentu - idealne do bardzo wysokiej jakości prac i wymagających projektów. Wyniki, które jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki tej płycie są tak dobre, że oferujemy je naszym klientom pod naszą marką Platinum Print.”

Zespół drukarzy w FFP Packaging Solutions szybko dostrzegł trudności techniczne w uzyskaniu miękkich podświetleń i mocnych, żywych kolorów z CMYK w wymagających projektach, takich jak zwycięska praca. Wzór na opakowaniu Juicy Meat Company to głównie gęsta czerń z kontrastującymi jaśniejszymi odcieniami na zdjęciach produktów. Aby tworzyć nagradzane projekty, FFP musi również uważnie skoncentrować się na swoich procesach zarządzania kolorami - używa oprogramowania do zarządzania kolorami IQC i spektrofotometrów X-Rite do pomiaru tolerancji cyfrowych.

Hesketh kontynuuje: „Mamy świetny zespół ds. projektowania i zarządzania kolorami w FFP, ale pod koniec dnia wysoka jakość wyników zależy w dużej mierze od płyt i sposobu ich ustawienia. Sukces końcowego produktu zależy od osiągnięcia właściwej równowagi z płytą, systemem atramentowym i aniloksem, a kluczowym celem jest idealne dopasowanie proofa. Odkryliśmy, że płyta AWPTM 1.14 zapewnia doskonałą jakość i spójność koloru, gdy jest używana w połączeniu z systemami atramentów na bazie rozpuszczalników w naszej szybkiej prasie Miraflex Printing firmy Windmöller & Hölscher.

Wszystkie zgłoszenia do nagród FFP są wybierane z wydruków produkcyjnych, które codziennie schodzą z ich pras. Nie ma specjalnego przygotowania do wyprodukowania nagrodzonego egzemplarza druku. Hesketh wyjaśnia: „Regularnie widzę świetne wydruki wychodzące z naszych maszyn i myślę - zatrzymam to”. Te próbki gromadzą się przez cały rok, a kiedy nadszedł czas, aby wysłać zgłoszenia do nagród, Hesketh i jego zespół przeglądają i wybierają najlepszy i najbardziej odpowiedni wydruk z próbek. Hesketh kieruje się zasadą, że wszystko, co produkują dla swoich klientów, jest najwyższej jakości i wystarczająco dobre, aby zdobyć nagrodę.

Hesketh podsumowuje: „Traktujemy nagrody poważnie. W naszej branży uważamy EFIA za najbardziej prestiżową organizację. Jesteśmy członkami od wielu lat i zdobyliśmy wiele nagród, ale w tym roku otrzymanie ich nagrody za „Best in Show” było naprawdę satysfakcjonujące. Praca na miejscu ma fundamentalne znaczenie dla FFP w utrzymaniu najwyższego poziomu jakości produktów na wymagającym i stale rozwijającym się rynku. Aby to zrobić, musieliśmy dokładnie rozważyć wybór partnera technologicznego. Zdecydowaliśmy się współpracować z Asahi i używać ich płyty AWPTM 5 lat temu i nadal zdobywamy dzięki niej nagrody. Przyjrzeliśmy się innym dostawcom, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy Asahi, ponieważ uważamy, że ich technologia płyt jest najwyższej klasy. Staramy się być najlepsi i używamy najlepszego dostępnego sprzętu, dlatego używamy płyt AWPTM firmy Asahi. Nasi konkurenci nie mogą konkurować ”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności