recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Pro Carton ogłasza zwycięzców pierwszej w historii nagrody Student Video AwardPoprzedni artykuł 

Zwycięzcy pierwszej w historii studenckiej nagrody wideo Pro Carton zostali ogłoszeni podczas ceremonii wirtualnego kartonu e-vent & Awards 7 października, której współgospodarzami są Pro Carton, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów i Kartonów oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu ( ECMA).

Konkurs inauguracyjny, który rozpoczął się na początku tego roku, wymagał od uczniów stworzenia krótkiego, pomysłowego filmu przedstawiającego zalety używania kartonu w celu zdobycia nagrody w
wysokości 5000 euro.

Zgłoszenia były na tyle wyjątkowe, że podczas ceremonii wręczenia nagród ogłoszono dwóch zwycięzców, oba nadesłali studenci uczęszczający na Design Akademie Berlin.

Pierwsza zwycięska praca nosiła tytuł „Carton Obscura - How I Learn to recycle and love my dream” i została stworzona przez Gianluca Quarantę, Yonathana Frantza i Simona Lamberta. Film podkreśla właściwości kartonu wielokrotnego użytku, śledząc odważny gadający karton, który z wyrzuconego opakowania przekształca się w aparat fotograficzny. Jurorzy byli pod wrażeniem kreatywności i humoru wpisu, a także jego atrakcyjności dla młodszej publiczności, która naprawdę uchwyciła główny cel Pro Carton, jakim jest edukacja następnego pokolenia.

Pozostali zwycięzcy również pochodzili z Design Akademie Berlin. Melina Faschian, Mary Berhane i Nina Bolwin zaimponowały jurorom swoim wpisem „Karton ASMR - dźwięki naturalnego opakowania”. Wpis ma na celu edukację widzów bez wiedzy na temat kartonu przy użyciu technik auto-sensorycznej odpowiedzi południka, znanej również jako ASMR. Jurorzy, w skład których wchodzili producent i reżyser filmowy, a także doświadczony marketer i prezes Pro Carton Horst Bittermann, stwierdzili, że artystyczne podejście do przekształcania kartonu w muzykę było „bardzo sprytne i przyciąga ludzi na innym poziomie”. Zwycięzcy podzieli nagrodę w wysokości 5000 €.

Jakość zgłoszeń była na tyle imponująca, że jurorzy zdecydowali, że dwa inne prace powinny zostać uznane za „wysoko ocenione”. Jurorzy bardzo pochwalili Emily Miller z National College of Art and Design w Dublinie za jej film „Why Carton?”, A także Joonyoung Kim, Pantea Pakniyat i Parham Nikseresht z Budapest Metropolitan University za ich wpis „Cycle”.

Zwycięskie filmy można obejrzeć na kanale YouTube Pro Carton lub w witrynie Pro Carton.

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z sukcesu naszej pierwszej nagrody Student Video Award! Nie musieliśmy się martwić, że zakłócenia spowodowane pandemią koronawirusa mogą utrudnić ilość i jakość zgłoszeń, ponieważ byliśmy przytłoczeni fantastycznymi zgłoszeniami. Oglądanie filmów sprawiało nam ogromną przyjemność i wspaniale było widzieć, jak tylu kreatywnych młodych studentów marketingu i filmu w całej Europie podejmuje wyzwanie. Z pewnością będziemy organizować ten konkurs w 2021 roku i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć innowacyjne treści stworzone w przyszłym roku ”.

Na podstawie informacji Pro Carton

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności