Dwie w jednym roku: Opinion Printing zamówił drugę drukarkę UV LED TECKWIN SHARK TS 5000SFPoprzedni artykuł 

Zaledwie dwa miesiące po zainstalowaniu pierwszej drukarki rolowej UV LED TECKWIN SHARK TS 5000SF firmy Magenta Vision, Opinion Printing zamówił drugi system. Czołowa polska drukarnia, która łączy technologię i kreatywność w celu opracowania wyróżniających się banerów, flag i rozwiązań dla punktów sprzedaży dla wielu sektorów, dokonała inwestycji, aby ożywić swoje środowisko produkcji poligraficznej.

Marek Waliszak, prezes Opinion Printing, wyjaśnia proces zakupowy: „Od połowy ubiegłego roku chcieliśmy wymienić nasze systemy produkcyjne. Dlatego zaczęliśmy szukać maszyn, które łączyłyby rentowność i dobrą jakość z efektywnością kosztową. Po uwzględnieniu wszystkich tych kryteriów i zakupach wybraliśmy drukarkę UV LED TECKWIN SHARK TS 5000SF”.

Pierwsza drukarka UV LED TECKWIN SHARK TS 5000SF została zainstalowana w lipcu, w środku światowej pandemii. Marek Waliszak kontynuuje: „Nasza współpraca z firmą Magenta Vison rozpoczęła się w bardzo nietypowym momencie. W Chinach była już epidemia, a następnie w Europie nastąpiła blokada”.

"Ta sytuacja nie przeszkodziła jednak w płynnej współpracy między obiema firmami: „Zanim ostatecznie kupiliśmy naszą drukarkę TECKWIN TS 5000SF, Magenta Vision dała nam możliwość przetestowania mniejszej 3,2-metrowej wersji TECKWIN w naszych własnych zakładach produkcyjnych. Odwiedziliśmy również fabrykę atramentów CHESPA, w której produkowane są atramenty Magenta Vision. Drukarka o długości 3,2 m okazała się bardzo stabilna i spełniała wszystkie nasze kryteria wyboru, więc od razu wiedzieliśmy, że TECKWIN będzie idealnym rozwiązaniem”.

Po zainstalowaniu, 5-metrowy TECKWIN od razu ruszył do pracy i Marek Waliszak jest przekonany, że pomoże on Opinion Printing w świadczeniu, a nawet ulepszaniu swoich usług. Stwierdza: „Wiemy, że możemy bezpiecznie zaplanować naszą produkcję w oparciu o możliwości i wydajność TECKWIN. Jesteśmy również w stanie drukować na nim zarówno prace ekonomiczne, jak i premium, co zapewnia nam elastyczność i wszechstronność”.

Skuteczna, bezpośrednia współpraca i bliskie relacje robocze z Magenta Vision były jednym z powodów, dla których Opinion Printing zainwestowało w drugi system. Marek Waliszak dodaje: „Byliśmy tak bardzo zadowoleni z niedawno przetestowanej i nabytej drukarki TECKWIN, że zdecydowaliśmy się kontynuować naszą bieżącą inwestycję, instalując drugą, która ma być zainstalowana do końca roku”.

Wyposażona w maksymalnie 12 głowic drukujących SG600 Dimatix, TECKWIN SHARK TS 5000SF UV LED to bardzo szybka, precyzyjna, super szeroka prasa rolkowa o maksymalnej szerokości druku 5 metrów. Może pracować z prędkością do 240 metrów kwadratowych na godzinę.

Marek Waliszak podsumowuje: „Oba systemy w naszym odświeżonym środowisku produkcyjnym oczekują większej elastyczności, wyższych kosztów operacyjnych i większej niezawodności. Umożliwi nam to korzystanie z naszej udanej oferty i rozwijanie działalności, jednocześnie poprawiając naszą reakcję na potrzeby naszych klientów”.

Charles Poot-Baudier, dyrektor zarządzający Magenta Vision, komentuje: „Cieszymy się, że firma Opinion Printing była tak zadowolona z pierwszej drukarki TECKWIN SHARK TS 5000SF, że tak szybko wybrała drugą. Jesteśmy przekonani, że inwestycja pomoże im kontynuować transformację środowiska produkcji poligraficznej z wielkim sukcesem”.

Na podstawie informacji Magenta Vision

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności