Lecta kupi oddziały firmy Avery Dennison w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce PółnocnejPoprzedni artykuł 

Avery Dennison Corporation, wiodący producent etykiet samoprzylepnych i materiałów graficznych z siedzibą w USA, ogłosił dzisiaj, że osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży swojej działalności w zakresie arkuszy offsetowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w regionie Afryki Północnej (EMENA) do Torraspapel. Torraspapel jest częścią Lecta, europejskiego producenta powlekanych bezdrzewnych i specjalistycznych wyrobów papierniczych z siedzibą w Londynie. Transakcja wymaga zgody konkurencji niemieckiego Federalnego Urzędu Kartelowego.

„Ta sprzedaż jest częścią strategii firmy Avery Dennison polegającej na skupieniu się na kategoriach, w których jesteśmy najlepiej przygotowani, aby zapewnić naszym klientom wysoki wzrost i potencjał, ze szczególnym naciskiem na naszą działalność w zakresie komunikacji wizualnej (VISCOM). Wierzymy, że ta sprzedaż leży w najlepszym interesie zarówno firmy Avery Dennison, jak i naszych klientów Offset, biorąc pod uwagę siłę Lecta w zakresie produktów papierowych ”- powiedział Fred Noel, wiceprezes Avery Dennison Graphics Solutions EMENA. „Ufamy, że Lecta będzie w przyszłości doskonałym partnerem”.

Transakcja będzie polegała na przejęciu przez Lecta produkcji i sprzedaży portfela samoprzylepnych papierów i folii FASSON™ i JAC™ firmy Avery Dennison w EMENA. Lecta będzie je produkować na podstawie specjalnej umowy licencyjnej z firmą Avery Dennison, zachowując dostępność marek FASSON™ i JAC™ za pośrednictwem istniejącej sieci dystrybutorów.

„Stworzenie płynnego, wydajnego i pozytywnego procesu przejścia dla wszystkich zaangażowanych grup jest naszym najwyższym priorytetem. Będziemy dobrze informować naszych klientów, zbliżając się do daty przejścia ”- dodał Fred Noel.

Na podstawie informacji Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności