Stic­ker Gizmo i School Stickers wchodzą do świata etykiet firmy XeikonPoprzedni artykuł 

Firma Xeikon ogłosiła, że ​​firma Sticker Gizmo i School Stickers z siedzibą w Redditch w Wielkiej Brytanii zainwestowała w podstawową, odnowioną fabrycznie cyfrową drukarkę etykiet Xeikon 3030 REX. Ta młoda marka B2B jest witryną internetową typu „go to”, zawierającą spersonalizowane i gotowe etykiety i naklejki w niemal dowolnym kształcie i z dowolnego materiału - od laminowanych i z efektem folii po etykiety papierowe nadające się do recyklingu i magnetyczne naklejki winylowe - do wielu zastosowań od naklejek na szybę, oznakowań i punktów sprzedaży i marketingu po opakowania i upominki na przyjęcia i gry, artykuły papiernicze i spersonalizowane prezenty. Sticker Gizmo dostarcza sektorowi edukacyjnemu szereg unikalnych produktów.

Prezes wykonawczy firmy z siedzibą w Redditch, Alistair Tillen, podejmuje tę historię: „School Stickers to wiodąca marka nagród szkolnych w Wielkiej Brytanii, sprzedająca zarówno drukowane nagrody, jak i oprogramowanie. Dysponujemy silnym rodowodem technicznym i opracowanym oprogramowaniem do łączenia nagród drukowanych fizycznie z doświadczeniami online, co naprawdę dodaje wyjątkowy kąt do naszej oferty edukacyjnej. Około 18 miesięcy temu wprowadziliśmy naszą markę B2B, Sticker Gizmo, ponieważ chcieliśmy wejść na nowe rynki. Wykorzystaliśmy nasze umiejętności techniczne, aby opracować własne narzędzie do projektowania online i silnik wyceny i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju tej części firmy ”.

Szybko stało się jasne, że Sticker Gizmo musi rozszerzyć swoje możliwości drukowania, aby konkurować w zakresie większych i jakościowych zamówień kreatywnych. Tillen kontynuuje: „Rozpoczęliśmy okres badań, w którym przyjrzeliśmy się kilku różnym opcjom, w tym outsourcingowi. W końcu zdecydowaliśmy, że ważne jest posiadanie całego doświadczenia klienta i ponoszenie wyłącznej odpowiedzialności za jakość i czas dostaw. Chcieliśmy zainwestować w maszynę, która pomogłaby nam się rozwinąć i dotrzymać kroku naszym agresywnym planom rozwoju. Maszyna Xeikon zawsze znajdowała się na szczycie naszej listy, ale kiedy dowiedzieliśmy się o fabrycznie odnowionych maszynach REX, wiedzieliśmy, że znaleźliśmy dla nas odpowiednie rozwiązanie ”.

Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktami, wyjaśnia koncepcję programu REX: „Każda drukarka cyfrowa Xeikon REX została zaktualizowana do najnowszej wersji sprzętu i oprogramowania. Używane do demonstracji lub sprzedawane na rynku komercyjnym przez Xeikon, te drukarki były przez cały czas wspierane przez inżynierów Xeikon, którzy znają „tajniki” każdej drukarki pod względem jej wieku, użytkowania i historii serwisowej. Każda drukarka brana pod uwagę w programie REX przechodzi szczegółowe badanie techniczne „oceny stanu”. Nasi inżynierowie w fabryce wymieniają i optymalizują każdy krytyczny element wymagany do przedłużenia żywotności drukarki i zapewnienia doskonałej jakości druku - dzięki czemu jest gotowa na wiele lat produkcji. Dopiero po przejściu wszechstronnych testów i aktualizacji do najnowszych wersji i standardów Xeikon, produkt jest zapakowany i wysyłany do klienta. ”

Cyfrowa maszyna do druku etykiet Xeikon 3030 REX może drukować na podłożach o szerokości do 330 mm i prędkości do 9,6 m na minutę (31,5 stopy) przy rzeczywistej rozdzielczości 1200 dpi. Odpowiada to około 190 metrom kwadratowym na godzinę. Podczas drukowania na standardowych podłożach bez konieczności wstępnego powlekania, maszyna wykorzystuje przyjazną dla środowiska technologię suchego tonera firmy Xeikon, która jest wodoodporna i odporna na światło do prac na zewnątrz. Maszyna została zainstalowana w serwisie Sticker Gizmo w Redditch niecałe trzy miesiące temu w sierpniu i już firma zaczyna widzieć, jak jej biznes zmienia się na lepsze.

Alistair Tillen mówi: „Już dostrzegamy korzyści płynące z ulepszenia prędkości i szerokości w maszynie Xeikon z lepszą produktywnością, pomagając nam skrócić czas dostaw do naszych klientów. Jesteśmy również zadowoleni z jakości druku i zaczęliśmy odnosić korzyści z niższych cen podłoża w miarę odchodzenia od wstępnie ciętych arkuszy ”. Sticker Gizmo opracowuje szereg nowych rozwiązań, w tym aktualizację narzędzia do projektowania online, aby ułatwić użytkownikom tworzenie własnej biblioteki projektów etykiet, wraz z usługą etykiet cyfrowych, która wykorzystuje tę samą technologię opracowaną dla rynku szkolnego aby połączyć etykiety z doświadczeniami online”. Tillen podsumowuje: „Na razie cieszymy się, że firma obserwuje rozwój działalności i stale rośnie popyt na etykiety, nawet w tym trudnym okresie z obecną pandemią Covid. Wierzymy, że połączenie naszego rodowodu oprogramowania i ulepszonego wykonania druku, które zapewnia cyfrowa drukarka etykiet Xeikon, jest doskonałą platformą do przyszłego rozwoju”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności