Xeikon Digital Technology umożliwia firmie Labo Print dodanie produkcji kubków papierowych do swojego portfolioPoprzedni artykuł 

Od lewej: Michał Kuczkowski (Sales Manager Xeikon), Sławomir Góral (Dyrektor Zarządzający Laboprint), Krzysztof Fryc (Prezes Laboprint)
Od lewej: Michał Kuczkowski (Sales Manager Xeikon), Sławomir Góral (Dyrektor Zarządzający Laboprint), Krzysztof Fryc (Prezes Laboprint)

Labo Print, wiodąca europejska marka i drukarnia etykiet w Polsce, utworzyła nowy dział produkcji kubków papierowych, uzupełniając jej niezwykle udane i kompleksowe portfolio druku. Wykorzystując wydajność operacyjną cyfrowej drukarki Xeikon 3500 z technologią suchego tonera, która posiada akredytację gwarantującą bezpieczeństwo żywności, firma może produkować zrównoważone, spersonalizowane kubki papierowe z nadrukiem cyfrowym, które odpowiadają preferencjom konsumentów. Xeikon 3500, wysokowydajna cyfrowa maszyna firmy do etykiet i składanych kartonów, oferuje wszechstronność, szybkość i możliwość drukowania na szerokiej gamie typów kartonów - idealna do szybko rotujących produktów, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom konsumentów.

Krzysztof Fryc, CEO i współzałożyciel Labo Print, przekazuje następującą opinię: „Wiemy, że kompleksowość i nacisk na jakość to dwie cechy, które klienci Labo Print cenią najbardziej. Te cechy w połączeniu z naszym zespołem ekspertów, pełną przejrzystością i profesjonalnymi zasobami sprawiają, że nawet najbardziej wymagający klienci postrzegają nas jako godnego zaufania partnera. Każdy wytworzony produkt musi mieć opakowanie i odpowiednie oznaczenia, niezależnie od tego, czy jest to kosmetyk, napój czy rodzinny miód w garnku. Jesteśmy zawsze przygotowani - np. gdy producenci dużych, handlowych ilości wymagają etykiet na kilkaset butelek piwa rzemieślniczego. Dzięki naszej starannie dobranej platformie technologicznej jesteśmy w stanie sprostać potrzebom zarówno małych przedsiębiorców, jak i dużych producentów. Dostarczamy całą gamę opcji produktowych, zwracając szczególną uwagę na kompleksowość oferowanych przez nas rozwiązań.

Inwestycja w technologię

Produkcja etykiet cyfrowych w Labo Print to dynamicznie rozwijająca się kategoria produktowa, głównie dzięki dużym inwestycjom, które w krótkim czasie przekroczyły 10 mln zł. Obecnie wyposażenie działu etykiet firmy obejmuje różnorodne urządzenia do drukowania, sztancowania i wykańczania etykiet. Nasze bogate portfolio zaawansowanych technologicznie urządzeń gwarantuje, że Labo Print jest w stanie zaoferować swoim klientom najkrótsze czasy realizacji przy zachowaniu najwyższej jakości i rozsądnych cen.

Kiedy Labo Print pod koniec 2018 roku wprowadził do swoich zapasów drukarkę cyfrową Xeikon 3500, głównym czynnikiem decydującym o zakupie była wszechstronność maszyny i wysoka jakość druku cyfrowego z wykorzystaniem technologii suchego tonera Xeikon - co w tamtym czasie nie było osiągalne od innych producentów. Początkowo drukarki miała służyć przede wszystkim do drukowania etykiet przy użyciu tonera ICE, który spełnia największą liczbę norm i przepisów dotyczących produktów spożywczych, a także jest przyjazny dla środowiska, ponieważ toner nie emituje szkodliwych substancji i nie ma zapachu. Ponadto jednym z założeń było to, że wysoka jakość druku na maszynie Xeikon mierzona rozdzielczością 1200 dpi spełni oczekiwania klientów, których projekty drukarskie zawierały drobne lub szczegółowe elementy graficzne. Nasze pozytywne doświadczenia posprzedażowe w ramach kontraktu serwisowego na maszyny do etykiet z serii Jetrion (wsparcie którego firma Xeikon przejęła w 2017 roku) były również istotne przy wyborze maszyny Xeikon.

Wspomniana zgodność suchych tonerów Xeikon z ich akredytacją i normami regulacyjnymi dotyczącymi kontaktu z żywnością została wykorzystana przez Labo Print w 2020 roku do uruchomienia linii produkcyjnej krótkoseryjnych kubków papierowych. Zadrukowanie podłoża do produkcji kubków jest pierwszym etapem procesu produkcyjnego; dlatego szybkość i niezawodność są niezwykle ważne - stąd wybór drukarki Xeikon 3500. Ponadto podłoża stosowane do kubków są dość wymagające ze względu na tworzenie jednej lub dwóch powłok z warstwą nieprzepuszczalną dla wilgoci, która pełni również funkcję spoiwa podczas formowania kubków w wysokich temperaturach.

Labo Print oferuje rozwiązania wspierające tradycyjną sprzedaż w placówkach handlowych oraz całą gamę produktów zaprojektowanych tak, aby sprzedaż internetowa była niezwykle łatwa, począwszy od podstawowego oznaczenia produktu spersonalizowaną etykietą, aż po pełną gamę ofert - opakowania szyte na miarę, wtórne opakowania, kartony, podświetlane napisy 3D w placówkach handlowych, folie zadrukowane na frontach sklepów, flagi reklamowe, zadrukowane arkusze PCV lub plexi stanowiące elementy dekoracyjne, czy wreszcie standy, takie jak ekspozytory kartonowe i reklamy wielkoformatowe.

Nasza linia produktów obejmuje zarówno europejskie standardy pakowania, takie jak FEFCO, jak i opakowania spersonalizowane lub pudełka kartonowe z klapkami do pakowania wtórnego. Z myślą o rynku e-commerce stworzyliśmy również linię box2send, w skład której wchodzą koperty kartonowe, szybko składane kartony oraz opakowania rolowane, które dopasowują się do rozmiaru produktu. Jeśli włączymy pełną gamę cyfrowych etykiet samoprzylepnych, zadrukowane kubki papierowe, produkty POS i reklama wielkoformatowa w rozwiązaniach ściśle związanych z opakowaniami, a także oferowane przez nas profesjonalne usługi doradcze, otrzymujemy prasownię reklamową o jednym z najlepszych i najbardziej zróżnicowanych możliwości produkcyjnych w Europie.

Dzięki wszechstronności naszej cyfrowej prasy Xeikon 3500, w Labo Print stworzyliśmy nowy dział zajmujący się produkcją kubków papierowych. Obecnie wdrażamy technologię suchego tonera firmy Xeikon do drukowania kubków papierowych z wykorzystaniem dowolnego projektu graficznego wybranego przez klienta. Jesteśmy w stanie dostarczyć nawet kilkaset sztuk, co jest niewątpliwie zaletą dla naszych klientów. Od dwunastu lat nasza szeroka gama produktów drukowanych dociera do użytkowników w całej Europie. Pozwoliło nam to bardzo uważnie monitorować rynki. Zauważamy, że popyt z różnych branż i rynków może się znacznie różnić z roku na rok, dlatego ważne jest, abyśmy konsekwentnie pracowali nad ulepszaniem naszego portfolio produkcyjnego, aby sprostać aktualnym trendom. Drukarka Xeikon 3500 dowiodła swojej przydatności i spełniła przyjęte przez nas założenia biznesowe. Ponadto drukarka oferuje możliwość zastosowania szerokiej gamy standardowych podłoży do druku bez konieczności nakładania podkładu lub obróbki wstępnej, w tym podłoży strukturalnych. To również zasługuje na uwagę. Lista korzyści obejmuje również spójność kolorów i światłotrwałość czy materiały zadrukowane (> 6 w skali niebieskiej wełny), a także fakt, że standardowy zestaw kolorów CMYK + biały można modyfikować. Na przykład przy użyciu koloru pomarańczowego lub zielonego lub tonerów zabezpieczających: fluorescencji (widocznych w świetle UV) lub tonerów z ukrytymi znacznikami, których autentyczność można zweryfikować za pomocą odpowiednich czytników. ”

Krzysztof Fryc podsumowuje: „W dzisiejszych trudnych czasach przy planowaniu przyszłego rozwoju każdej firmy muszą istnieć co najmniej trzy następujące fundamenty: dane od analityków: informacje od klientów: samoocena wydarzeń wokół nas, a także jako intuicja. Obecnie największy optymizm dają dane analityków, którzy prognozują dalszy wzrost na rynku etykiet i opakowań. Więc co mówi nam nasza intuicja? Każdy musi sam odpowiedzieć na to pytanie. Labo Print będzie nadal realizować strategię rozwoju, która zakłada współpracę z profesjonalistami z rynku graficznego, opartą na partnerstwie i jasnych zasadach współpracy. Jesteśmy przekonani, że takie podejście przyniesie obopólne korzyści, które nie wykluczają inwestycji w dalszy rozwój naszej platformy produkcyjnej. Nieustannie poszukujemy najnowocześniejszych urządzeń i rozwiązań, aby móc odpowiedzieć na daleko idące potrzeby i rosnące oczekiwania naszych klientów. Dodatkowa drukarka cyfrowa Xeikon 3500 była dla nas pozytywną inwestycją. Druk i wydajność operacyjna Xeikon 3500 wyraźnie spełniły oczekiwania zarówno Labo Print, jak i naszych klientów. Technologia Xeikon pomaga nam osiągać cele biznesowe i umożliwia nam dalszy dynamiczny rozwój”.

Michał Kuczkowski, Dyrektor Sprzedaży Xeikon w regionie, komentuje; „Dzięki wszechstronności cyfrowej maszyny Xeikon, Labo Print ma możliwość stworzenia zupełnie nowego działu do produkcji kubków papierowych oprócz drukowania etykiet. Mile widziane są zapytania od firm, które chciałyby omówić nadruk cyfrowy na kubkach, a także nadruk na etykietach, pudełeczkach i saszetkach. W Xeikon posiadamy obie technologie druku: toner i atrament, co pozwala nam dostosować naszą ofertę produktów do potrzeb każdej firmy lub organizacji, zapewniając jednocześnie bezstronne porady dotyczące tego, które technologie najlepiej odpowiadają ich potrzebom i jak najlepiej ukształtować ich przyszłość. inwestycje”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności