Mondi dołącza do konsorcjum CELAB, aby promować globalny recykling w branży etykiet samoprzylepnychPoprzedni artykuł 

Mondi, wiodący światowy producent opakowań i papieru, dołączył do nowo utworzonego konsorcjum CELAB (Circular Economy for Labels). Ta inicjatywa branżowa została założona przez firmy z branży etykiet samoprzylepnych, aby zapewnić większą cyrkulację swoich produktów poprzez usprawnienie i promowanie recyklingu matrycy i warstwy rozdzielającej na całym świecie.

Dołączając do CELAB, Mondi i innych wiodących firm z branży etykiet samoprzylepnych ułatwią współpracę na poziomie globalnym, będą wspierać inicjatywy regionalne i zachęcać do powszechnego stosowania najlepszych praktyk branżowych.

„Cieszymy się, że możemy być częścią globalnej platformy zajmującej się rozwiązaniami w zakresie recyklingu warstwy ochronnej. CELAB to cenne źródło, które pozwala sprostać jednemu z najtrudniejszych wyzwań naszej branży. Mondi angażuje się w zrównoważony rozwój i współpracuje z naszymi partnerami w całym łańcuchu wartości, aby przyczyniać się do lepszego świata poprzez tworzenie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań i papieru. Ponieważ jest to dla nas priorytet, dołączyliśmy do konsorcjum wkrótce po jego założeniu i jesteśmy bardzo zaangażowani w kilka strumieni pracy, aby wspierać misję CELAB. Platforma ta ułatwi poprawę obiegu zamkniętego dla produktów z matrycą i warstwą rozdzielającą. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi rówieśnikami z branży ”- powiedział Wilhelm Munninger, dyrektor techniczny Release Liner.

CELAB będzie działać jako koalicja, upoważniona do działania w całym łańcuchu wartości w celu promowania gospodarki o obiegu zamkniętym w zakresie samoprzylepnych materiałów etykietowych. Nowe konsorcjum obejmuje globalny komitet sterujący oraz regionalne oddziały w Europie i Ameryce Północnej, planując w przyszłości ekspansję na inne regiony. Oddziały regionalne są zaprojektowane tak, aby uwzględniać duże zróżnicowanie procesów produkcyjnych i możliwości recyklingu na różnych rynkach. Strumienie pracy są organizowane w celu uwzględnienia różnych aspektów recyklingu matrycy i warstwy uwalniającej, w tym analizy problemów technicznych, promowania wykorzystania i tworzenia sieci recyklingu, interakcji z rządowymi organami regulacyjnymi oraz edukacji przemysłu i społeczeństwa.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat CELAB i jego działalności, odwiedź www.celabglobal.org.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności