recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Niemiecki wydawca medialny zapewnia ABB doświadczenie w zarządzaniu prasą i modernizacji systemu optymalizacjiPoprzedni artykuł 

Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH, która drukuje znaną gazetę Rheinische Post, wykorzysta systemy produkcyjne i oprogramowanie MPS firmy ABB do optymalizacji procesów drukowania oraz obniżenia kosztów i konserwacji.

Globalna firma technologiczna ABB otrzymała kontrakt na dostarczanie aktualizacji systemu oprogramowania, w tym systemu MPS do analizy danych produkcyjnych i produkcyjnych MPS Inform, firmie Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH.

Firma z siedzibą w Dusseldorfie wydaje codzienne, tygodniowe i miesięczne gazety, czasopisma i magazyny dla klientów w Niemczech. Należą do nich Rheinische Post, Westdeutsche Zeitung, Remscheider Generalanzeiger i Solinger Tageblatt. Są one wydawane w nakładzie około 600 000 egzemplarzy wraz z 3,3 miliona gazet reklamowych i czasopism. Rheinische Post ma największy nakład spośród wszystkich dzienników w Nadrenii, przekraczając 268 800 egzemplarzy, docierając
do około 740 000 czytelników dziennie.

MPS Production to system zarządzania i optymalizacji prasy firmy ABB, który umożliwia operatorom planowanie produktów drukarskich przy użyciu specyfikacji importowanych z systemu zewnętrznego lub tworzonych przy użyciu wbudowanego graficznego planera. Pakiet narzędzi zawiera również mapy pras drukarskich zainstalowanych na miejscu w celu pełnej optymalizacji produkcji od końca do końca przy użyciu aktualnie dostępnej infrastruktury.

Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH pozwoli również skrócić czas przygotowania, ilość odpadów po uruchomieniu oraz zużycie farby i wody, przynosząc znaczne oszczędności kosztów dzięki MPS Systems.

„Z niecierpliwością czekamy na możliwość skorzystania z dziesięcioleci doświadczenia branżowego, wiedzy o systemach i usług ABB, popartych wiedzą zdobytą z różnorodnych aplikacji do optymalizacji produkcji na całym świecie” - powiedział Kirsten Klaszus, dyrektor zarządzający Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH. „Te najnowsze aktualizacje zapewnią, że będziemy przygotowani na przyszłość branży, która nadal pracuje przy niskich marżach finansowych”.

Narzędzia ABB pomogą operatorom i stworzą wirtualizację systemu poprzez konwersję do pracy z PostgreSQL, umożliwiając niezależność od cyklu życia sprzętu i systemu operacyjnego. Umożliwia to testowanie aplikacji i przenoszenie na nową platformę, gdy jest to wymagane, zwiększając dostępność i rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych.

„Nasze technologie rozwinęły się nie do poznania, odkąd po raz pierwszy współpracowaliśmy z Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH ponad 35 lat temu” - powiedział Damian Staedeli, dyrektor działu druku ABB. „Nie możemy się doczekać, kiedy nasz klient zda sobie sprawę z korzyści płynących z pracy z tak elastycznym systemem, który zapewnia nadzór nad całym procesem drukowania i łatwość obsługi”.

Aktualizacje systemu oprogramowania zostaną dostarczone do Rheinisch-Bergische Druckerei GmbH i zastąpią przestarzałe sprzętowe systemy operacyjne na początku 2021 roku.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności