recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Nowości od Xerox - czym zaskoczył nas producent drukarek?Poprzedni artykuł 

Xerox ogłosił szereg innowacji w druku produkcyjnym, w tym nowe prasy, ulepszenia technologiczne dla istniejących drukarek, a także funkcje sztucznej inteligencji i automatyzacji. Mają one zwiększyć szybkość, produktywność i zyski dostawców usług poligraficznych nawet o 400 procent.

18 listopada odbyła się transmisja online prosto z biura Xerox w Stanach, w której udział wzięli partnerzy i klienci firmy z całego świata. Organizacja ogłosiła pojawienie się w ich ofercie aż 9 nowych produktów i ulepszeń w obecnych urządzeniach. Udoskonalenia druku cyfrowego wprowadzone przez Xerox mają zwiększyć rentowność branży drukarskiej, zapewniając wyższe marże i umożliwiając przedsiębiorstwom ekspansję na nowe obszary. Według raportu Keypoint Intelligence oczekuje się, że ulepszenie druku cyfrowego przyniesie 25 miliardów dolarów zysku rocznie i zwiększy przychody drukarni od 50 do 400 procent.

- Ulepszania w druku to najszybciej rozwijający się segment branży, a Xerox oferuje najszerszy zestaw rozwiązań pomagających klientom w intensyfikacji jakości usług w ich przedsiębiorstwach. Nowa technologia i funkcje, które wprowadzamy na rynek, poszerzają możliwości i potencjał istniejących urządzeń. Jednocześnie wprowadzając nowe produkty, odpowiadamy na zapotrzebowanie drukarń na większe nakłady oraz rozszerzone palety kolorów. Nie bez powodu Xerox pozostaje liderem na rynku druku produkcyjnego - tłumaczy Tracey Koziol, senior vice president of Global Offerings, Xerox.

Co nowego?

Firma Xerox chętnie wprowadza do swojej oferty nowe narzędzia i funkcje. Dzięki nim jego klienci mogą rozszerzać zakres swoich działalności, tworzyć bardziej efektowne wydruki, zwiększać produktywność i chronić swoje inwestycje. Wśród nowych produktów od firmy znajdziemy:

Xerox Color Accelerator dla Baltoro

Xerox Baltoro ™ High Fusion Inkjet Press to numer 1 na rynku drukarek atramentowych do cięcia arkuszy B3. Od teraz posiada moduł, który zapewnia wyższą jakość druku, rozszerzone opcje nośników i automatyzację, dzięki czemu drukowanie atramentowe staje się opłacalne w lukratywnych zastosowaniach, takich jak poczta bezpośrednia, pocztówki i katalogi. Dzięki inteligentnej automatyzacji drukarka Baltoro zużywa o 50% mniej atramentu niż konkurencyjne prasy do czyszczenia głowic atramentowych, zmniejszając czas pracy i zwiększając produktywność, jednocześnie zapewniając stałą i niezawodną jakość.

Fluorescencyjny róż dla Iridesse

Nikt nie oferuje takiej palety kolorów, zdobień, elementów metalicznych, opcji multimedialnych, jak Xerox. Do istniejącej palety Beyond CMYK w Iridesse® Production Press dodano fluorescencyjną różową, specjalną opcję suchego atramentu. Pozwoli to dostawcom usług poligraficznych wyróżniać się i oferować swoim klientom efektowne projekty i ulepszenia.

Nowa drukarka do grafiki - VersaLink

Najnowszym dodatkiem do naszej rodziny VersaLink jest model C8000W. Używa on białego tonera jako bazy na ciemnych i kolorowych papierach, zapewniając tym samym przejrzystość i jakość, która wyróżnia się na tle typowego czterokolorowego druku.

Dwie nowe wersje pras Versant

Xerox rozszerza swoją rodzinę pras Versant o dwie nowe maszyny, w których dodał funkcje automatyzacji, zmniejszającą zapotrzebowanie na ingerencję pracownika i czas konfiguracji. Xerox Versant® 280 Press to urządzenie średniej wielkości, które zapewnia grubsze nośniki (400 GSM), które można wykorzystać do produkcji np. wizytówek. Klienci mogą drukować miliony specjalnych kolorów za pomocą zestawu Adaptive CMYK+, który wykorzystuje biel, złoto, srebro, przezroczyste i fluorescencyjne elementy, unikalne dla firmy Xerox w tej klasie produktów. Prasa Xerox Versant 4100 radzi sobie z większymi nakładami i obciążeniami produkcyjnymi niż Versant 280, oferując więcej zleceń na miejscu, skracając czas konfiguracji i drukując na większej liczbie typów nośników niż jakakolwiek prasa konkurencji. 4100 obsługuje również grubsze rodzaje papieru, do 400 GSM.

Szybsze Xerox Nuveras

Rodzina Xerox Nuvera® została stworzona z myślą o środowiskach wymagających dużej wydajności. Nasi klienci wykonali w zeszłym roku ponad 35 miliardów wydruków na urządzeniach z tej linii. System produkcyjny Xerox Nuvera 157 MX i monochromatyczne prasy produkcyjne MX Perfecting Production System polepszyły jakość drukowania z rozpoznawaniem znaków atramentu magnetycznego (MICR), aby przewyższyć konkurencyjne maszyny. MICR i linia liczb, która umożliwia niektórym komputerom odczytywanie i analizowanie informacji, jest kluczem do przetwarzania czeków bankowych, płacowych i rządowych za pomocą sprawdzonych i zaufanych zabezpieczeń Xerox Nuvera.

Wydajność oparta na technologii

Oprogramowanie PredictPrint Media Manager jest dołączone do nowego Versant 4100 i można je dodać do Iridesse. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji automatycznie identyfikuje ono używane media i zapewnia prawidłowe ustawienia prasy. Użytkownicy po prostu skanują kod kreskowy, umieszczają papier na tacy i korzystają z kreatora konfiguracji, aby przejść przez proces optymalizacji systemu pod kątem tej aplikacji.

FreeFlow® Core 6.0 automatyzuje proces przygotowania pliku do druku i aby bez problemu nakładać kolory, takie jak złoty, srebrny, biały, przezroczysty i fluorescencyjny bez zmiany pliku źródłowego.

-Nowe produkty i funkcje od Xerox reprezentują punkt technologii, gdzie kompleksowe rozwiązania wspierają naszych klientów w zakresie różnicowania i rozszerzania działalności na każdym rynku. Konsumenci wiedzą, że mogą liczyć na innowacje Xerox, które odpowiadają ich potrzebom biznesowym - wyjaśnia Marybeth Gilbert, wiceprezes i dyrektor generalny działu produkcji Xerox.

Dostępność

  • Xerox Color Accelerator for Xerox Baltoro HF Inkjet Press - obecni klienci Baltoro będą mogli zamawiać Color Accelerator od 2021r. Nowi klienci Baltoro będą mogli składać zamówienia na Color Accelerator od 15 grudnia, a pierwsze instalacje mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021r.
  • VersaLink C800W jest dostępny od teraz na całym świecie.
  • Xerox Nuvera 157 MX Production System i Xerox Nuvera 314 MX Perfecting Production System - przyjmowanie zamówień i dostępność od 1 grudnia 2020 r.
  • Xerox Versant 280 jest teraz dostępny w oparciu o lokalny kanał sprzedaży
  • Xerox Versant 4100 z oprogramowaniem PredictPrint Media Manager jest teraz dostępny w zależności od lokalizacji
  • Specjalny, różowy, suchy atrament Iridesse oraz opcja oprogramowania PredictPrint Media Manager są dostępne do zamówienia od 1 grudnia 2020 r., A dostępność od 1 marca 2021 r.
  • Opcjonalny zestaw do automatycznego karmienia XLS dla Iridesse jest dostępny od terazna całym świecie.

Na podstawie informacji firmy Xerox

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności