"Fotografia portretowa w czasie zarazy" w Zespole Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoPoprzedni artykuł 

17.11.2020 r. odbyło się spotkanie online dotyczące FOTOGRAFII PORTRETOWEJ W CZASIE ZARAZY czyli autorski projekt jaki realizuje pan Tomek Truszkowski w czasie pandemii. 

Tomek Truszkowski - fotograf, artysta, dyplom magistra sztuki obronił z wyróżnieniem na Wydziale Filmu i Fotografii łódzkiej WSSiP. Jest zdobywcą kilku nagród za swoje prace, między innymi II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Cyfrowej - Cyberfoto w 2012 roku.

Pan Tomek Truszkowski opowiadał skąd wziął się pomysł na portrety w maseczkach, o studiu fotografii portretowej w ogródku przydomowym na Ursynowie, które powstało na potrzeby bezpiecznego fotografowania jak również spotykania się z ludźmi w czasie pandemii.

Sesje portowe w maseczkach były realizowane bez zbędnej stylizacji, ustawiania modela, towarzyszyły im rozmowy, ciepła kawa i brak pośpiechu.

Do zdjęć na początku pozowali przyjaciele, sąsiedzi, z czasem projekt na tyle się rozwinął, że do studia trafili m.in.: Janusz Gajos, Grzegorz Kasdepke, Maja Kapłan, osoby ze świata sztuki i kultury.

W czasie spotkania z uczniami Pan Tomek opowiadał o oświetleniu - jak kreatywnie wykorzystać światło ciągłe w fotografii, jak je modyfikować i jaki efekt przyniesie na zdjęciu.

Była duża dawka informacji o sprzęcie tym profesjonalnym ale również o tym jak zrobić domowym sposobem, niewielkim nakładem finansowym m.in.: softbox, plaster miodu, blendę, tło fotograficzne. Wszystkie tematy wzbogacone były prezentacją pokazującą ustawienie oświetlenia na wybranych zdjęciach, przybliżającą warsztat pracy portrecisty oraz szereg rozwiązań na udane zdjęcie.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności