recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie ORNAVIPoprzedni artykuł 

Automatyczna linia do oprawy spiralnej PBW 580S
Automatyczna linia do oprawy spiralnej PBW 580S

Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych. "Introligatornia specjalizuje się w lakierowaniu UV, laminowaniu na gorąco, sztancowaniu, oprawie spiralnej oraz listwowaniu. Wszystkie usługi świadczone na maszynach w pełni zautomatyzowanych co pozwala uzyskać wysoką jakość usług przy niedługim czasie oczekiwania nawet przy dużych nakładach" – opowiada właściciel Pan Marcin Borzych.

"Jednym z głównych kierunków wykonywanych przez nas prac jest oprawa w spiralę zamykaną. Z roku na rok zauważamy wzrost zapotrzebowania na tego typu prace i urządzenia, na których pracowaliśmy do tej pory, ze względu na swoją wydajność niejednokrotnie zmuszały nasz do bardzo wytężonej pracy . Nadszedł więc czas na zakup urządzenia, które zautomatyzuje proces produkcyjny i pozwoli wykonać każde zlecenie kilkukrotnie szybciej, ponieważ kluczowym dziś elementem jest skrócenie czasu realizacji do minimum" – podkreśla właściciel firmy.

"Po długich analizach i weryfikacji rynku dokonaliśmy wyboru i decyzji o zakupie automatyczej linii do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S,z oferty polskiego dystrybutora GRAFMASZ. Urządzenie to zostało zainstalowane przez techników tego dostawcy oraz przeprowadzone zostało profesjonalne szkolenie w pełnym zakresie obsługi urządzenia"– dodaje Pan Marcin. "Decyzja okazała się bardzo trafnym wyborem, ponieważ możliwości przerobowe jakie zyskaliśmy dzięki tej maszynie zwiększyły się kilkukrotnie. Dla przykładu, poprzednio byliśmy w stanie wykonać 1000-1200 kalendarzy w ciągu jednej zmiany, w tym momencie wykonujemy ich ok. 5500 szt. Inaczej ujmując, pracę którą wykonywaliśmy do tej pory w ciągu pięciu dni roboczych udaje nam się w tym momencie skrócić do niecałych dwóch dni, nie absorbując przy tym tak dużej ilości osób jak poprzednio" – opowiada Pan Marcin Borzych właściciel firmy Ornavi.

PBW580S to linia składająca się z półautomatycznego modułu podającego bloki, perforatora z funkcją porcjowania bloku wyposażonego w wymienne listwy, automatycznego modułu akumulująco-transmisyjnego, pneumatycznej zaciskarki do spiral z automatycznym podawaniem zawieszki oraz ramienia ssawkowego podającego gotowy produkt na wykładak pasowy. Ustawienie maszyny w połączeniu intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania (sterownik PLC Siemens), pozwala w szybki sposób przygotować urządzenie do pracy. Szerokość robocza do 580 mm i zakres obsługiwanych spirali w przedziale 1/4”-3/4” daje bardzo duże możliwości, a wysoka wydajność mechaniczna do 1500 cykli/h pozwala w krótkim czasie wykonać każde, nawet bardzo duże zlecenie.

"Decyzja jaką podjąłem okazała się bardzo trafnym wyborem i mogę polecić to urządzenie ze względu na jego bardzo wysoką wydajność, stabilność w pracy oraz zastosowane rozwiązania, których brak nawet w droższych maszynach znanych producentów. Wartością dodaną całej transakcji jest profesjonalna obsługa serwisowa firmy Grafmasz. Jak wiemy początki obsługi każdego nowo zakupionego urządzenia, a zwłaszcza w maszynach bardziej rozbudowanych nie zawsze są proste, lecz gdy tylko pojawiały się pytania lub nowe produkty do wykonania, serwis służył pomocą i w każdym przypadku otrzymywaliśmy fachową pomoc i poradę"- mówi Pan Marcin.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności