recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Sadzenie drzew trwa przez okres kwarantanny dzięki inicjatywie Pro Carton TICCIT At HomePoprzedni artykuł 

Podczas gdy w całej Europie rozpoczynają się nowe kwarantanny w następstwie drugiej fali pandemii koronawirusa, Pro Carton, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Tektury i Pudełek Składanych, zachęca rodziny do sadzenia drzew. Akcja ta jest promowana za pośrednictwem inicjatywy TICCIT At Home („Drzewa w kartony, kartony w drzewa”, ang. „Trees into Cartons, Cartons into Trees”).

Najnowsze badania naukowe pokazują, że miniaturowe lasy - zwłaszcza na obszarach miejskich - przynoszą korzyści w zwalczaniu emisji gazów cieplarnianych i przywracaniu bioróżnorodności. Te miniaturowe lasy często nie są większe niż kort tenisowy, ale zdaniem zwolenników tej metody ponownego zalesiania, rosną one 10 razy szybciej, stają się 30 razy gęstsze i 100 razy bardziej zróżnicowane biologicznie niż lasy sadzone metodami konwencjonalnymi.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy liczba przypadków koronawirusa ponownie wzrosła na całym świecie, a największy wzrost odnotowano w Europie. W rezultacie bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące kwarantanny spowodowały, że wydarzenia społeczne - w tym sadzenie drzew i tworzenie mini lasów - zostały anulowane na obszarach wysokiego ryzyka.

Wraz z ludźmi, którzy mieszkają na obszarach zamkniętych, Pro Carton chciałby zwiększyć różnorodność drzew w tych społecznościach - poprzez inicjatywę TICCIT At Home. Program został opracowany podczas pierwszej epidemii COVID-19, aby pomóc rodzicom uczyć swoje dzieci o środowisku w zabawny i interaktywny sposób, gdy szkoły były zamknięte.

Autorzy projektu chcą pomóc rodzinom i członkom tego samego gospodarstwa domowego zebrać się i zasadzić drzewko (z sadzonek lub nasion) najpierw w biodegradowalnym pudełku kartonowym, a następnie w ziemi. W ten sposób wszystkie pokolenia przybliżane są do znaczenia zrównoważonego pakowania, a jednocześnie podkreśla się biodegradowalność tektury.

Materiały pomocnicze, w tym obszerny przewodnik po programach, konfigurowalna prezentacja ze zdjęciami i notatkami oraz kolorowy szablon plakatu dla dzieci, są dostępne online. Wszystkie te zasoby można pobrać bezpłatnie tutaj: https://bit.ly/3cm7M0A.

Działalność TICCIT At Home w Wielkiej Brytanii

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton: „To bardzo niefortunne, że w wielu krajach europejskich społeczności nie mogą się zjednoczyć z powodu kwarantanny. Mamy nadzieję, że TICCIT At Home zachęci rodziny do wyjścia na zewnątrz i zasadzenia własnego drzewka”.

„TICCIT At Home to doskonała okazja dla dzieci i dorosłych, aby wywrzeć pozytywny wpływ i dowiedzieć się więcej o kluczowej roli drzew, opakowań i recyklingu w naszym środowisku”.

Na podstawie informacji Pro Carton

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności