Mondi otworzy swoją pierwszą fabrykę toreb papierowych w Kolumbii, aby obsługiwać klientów z Ameryki PołudniowejPoprzedni artykuł 

Mondi, wiodący światowy producent opakowań i papieru, otworzy w styczniu 2021 r. nową, najnowocześniejszą fabrykę toreb papierowych w Kartagenie w Kolumbii. Będzie to pierwsza operacja Mondi w Ameryce Południowej, wzmacniająca siłę grupy jako globalny dostawca toreb papierowych o szerokim zasięgu lokalnym. Nowy zakład umożliwi Mondi ulepszenie i rozwój usług, aby lepiej obsługiwać klientów w regionie.

W Ameryce Południowej znajduje się ponad 250 cementowni wymagających do dwóch miliardów worków cementu rocznie. Cartagena jest silną lokalizacją dla nowej fabryki, położoną w strefie wolnego handlu z dobrym dostępem do portów w Panamie, wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, Zatoce Meksykańskiej i innych portów karaibskich.

„Nasza globalna sieć obejmuje już 39 fabryk w 22 krajach. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą obecność na Kolumbię, pomagając nam dostarczać innowacyjne, zrównoważone i zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie opakowań papierowych klientom w Ameryce Południowej, którzy podzielają nasze zaangażowanie w jakość” - powiedział Claudio Fedalto, dyrektor operacyjny Paper Bags w Mondi.

Mondi Cartagena rozpocznie produkcję swoich wysokowydajnych toreb papierowych w styczniu 2021 r. Klienci z przemysłu chemicznego, spożywczego i cementowego będą mogli skorzystać z szerokiej oferty toreb papierowych, zoptymalizowanych na miejscu w celu spełnienia indywidualnych wymagań klientów. Zakład ma rozpocząć produkcję z jedną linią produkcyjną o wydajności około 50 milionów worków rocznie. Zakład będzie również oferował szereg miejsc pracy w rejonie
Kartageny.

„Jestem zachwycony niezwykłym postępem, jaki dokonał się w naszej nowej fabryce pomimo wyzwań związanych z COVID-19. Nowy zakład umożliwi firmie Mondi dalsze podejmowanie niezbędnych kroków w celu lepszego zaspokojenia potrzeb klientów i jesteśmy przygotowani do zwiększenia mocy produkcyjnych w razie potrzeby” - dodał Felipe Angel, kierownik zakładu w Mondi Cartagena.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności