Xeikon wyznacza nowego dealera Jetrix do obsługi popytu cyfrowego w MeksykuPoprzedni artykuł 

Julian Robledo, właściciel i dyrektor generalny Jetrix
Julian Robledo, właściciel i dyrektor generalny Jetrix

Jetrix Soluciones Gráficas został mianowany nowym dealerem Xeikon w Meksyku. Założona w 2008 roku firma od 12 lat rozwija się pomyślnie na rynku opakowań i etykiet, Jetrix ma kontrakt na dostarczanie i obsługę pełnej gamy produktów Xeikon dla sektorów handlowych oraz etykiet i opakowań, a także zaspokajanie wszystkich wymagań rynkowych w tym obszarze. Meksyk jest rozwijającym się rynkiem dla Xeikon w Ameryce Łacińskiej, a mając już ponad 20 systemów, Jetrix może teraz odpowiedzieć na zauważalny wzrost popytu ze strony drukarek i przetwórców poszukujących innowacyjnych rozwiązań cyfrowych i nowych źródeł przychodów.

Julian Robledo, właściciel i dyrektor generalny Jetrix, mówi: „Jestem zachwycony naszą nową współpracą z Xeikon. Naszą ambicją jest bycie dostawcą kompletnych rozwiązań. Nasze nowe partnerstwo jest zgodne z naszą strategią rozwoju biznesu. Będziemy teraz w stanie zapewnić naszemu regionowi pełne portfolio Xeikon. Systemy, które do tej pory instalowaliśmy, w większości wykorzystują technologię suchego tonera do produktów POS i produktów bezpiecznych dla żywności. Teraz możemy również zaoferować systemy UV Panther Inkjet firmy Xeikon, a także najnowsze innowacje programowe firmy Xeikon, zdefiniowane przez ich potężny X-800 DFE. Wszystko w naszej branży będzie połączone. Będzie to cyfrowa transformacja. Drukarki i konwertery mają wiele opcji, a naszym zadaniem jest poprowadzić ich do najlepszych wyborów, które pomogą im rozwinąć się. Idąc dalej, będziemy w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów, a partnerstwo Xeikon to świetna wiadomość dla drukarzy, projektantów i marek w naszym kraju - integracja i automatyzacja to przyszłość zapewniająca najwyższą wydajność i rentowność”.

Jetrix ma siedzibę na północy Mexico City i jest idealnie zlokalizowany, aby oferować usługi na terenie całego kraju. Dysponując pełnym zapleczem magazynowo-logistycznym oraz kompleksowym pakietem biurowym, firma zapewnia szeroką gamę wyposażenia i wsparcie techniczne poprzez działy sprzedaży, serwisu i materiałów eksploatacyjnych. Firma chce teraz rozszerzyć swoje zasoby, aby sprostać zauważalnemu zapotrzebowaniu meksykańskiej społeczności etykiet na rozwiązania cyfrowe. Ich plan zakłada podwojenie liczby pracowników w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat i są zajęci inwestowaniem w poprawę wewnętrznej struktury firmy, szczególnie w zakresie szkoleń i IT. Dzięki nowej umowie z Xeikon, Jetrix będzie mógł wzmocnić swoją ofertę jako dostawcę kompletnych rozwiązań.

„Jako firma mamy silny biznesplan” - stwierdza Robledo. „Nieustannie monitorujemy globalne trendy i siły rynkowe, aby pomóc nam znaleźć czynniki wyróżniające, które uczynią nas bardziej wydajnymi i dochodowymi. Nadal widzimy potrzebę innowacji w Meksyku, a popyt jest wysoki. Xeikon to bardzo silna marka. Ich cyfrowe innowacje i technologie suchego tonera są już rozpoznawane w naszym kraju i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz zaoferować ich pełne cyfrowe portfolio. Mamy pracowników obsługujących 4 regiony, w tym Monterrey na północy i Guadalajarę na środkowym zachodzie. Świadczymy usługi doradcze - kompletny pakiet od wstępnych rozmów z klientem po
wsparcie posprzedażowe.”

Jetrix koncentruje się również na obszarach wzrostu w dziedzinie opakowań i etykiet. Planuje z wyprzedzeniem i przygląda się rynkom pokrewnym, takim jak opakowania elastyczne, składany karton i druk cyfrowy na tekturze falistej. Jest to zgodne z serią strategii opracowanych w celu zapewnienia wartości dodanej i wzmocnienia ich oferty oraz budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami.

Julian Robledo podsumowuje: „Nikt nie spodziewał się takiego wzrostu podczas kryzysu Covid-19. Nie wyobrażaliśmy sobie, że będziemy świadkami takiego wzrostu popytu, zwłaszcza ze strony sektora farmaceutycznego i spożywczego. To niezwykłe czasy, a kryzys napędza zmiany. e-commerce urósł do poziomów, których nie spodziewalibyśmy się osiągnąć przez kolejne 3–4 lata. Okazuje się, że jest to dla nas ogromna szansa. Dzięki nowej współpracy z Xeikon mamy teraz odpowiedni czas, odpowiednią technologię i właściwy segment rynku, aby realizować nasze plany”.

Marco Avanzi, dyrektor sprzedaży Indirect Channels podsumowuje: „Jetrix będzie silnym partnerem Xeikon. Jest to umowa korzystna dla obu stron. Julian Robledo i jego zespół mają podobne cele, aby zapewnić drukarkom i przetwórcom etykiet i opakowań w Meksyku najnowsze innowacje i kompletne rozwiązania cyfrowe. Julian i jego zespół rozumieją unikalne technologie Xeikon i korzyści, jakie mogą one przynieść każdej firmie, która szuka kreatywnych wyróżników i nowych źródeł przychodów. Dzięki naszym w pełni zintegrowanym, najnowocześniejszym pakietom oprogramowania i sprzętu, Jetrix może teraz zaoferować Meksykowi platformę cyfrowej transformacji.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności