ABB wzmacnia zaangażowanie w czysty wodór dzięki członkostwu w ECH2APoprzedni artykuł 

Peter Terwiesch, prezes ABB Industrial Automation zostaje członkiem wykonawczym sojuszu UE utworzonego w celu ożywienia europejskiego przemysłu wodorowego.

ABB otrzymało członkostwo w European Clean Hydrogen Alliance (ECH2A), oficjalnym organie UE skupionym na ambitnym wdrożeniu technologii wodorowych (H2) do 2030 r., jako środka redukcji emisji dwutlenku węgla i pomocy w osiągnięciu europejskiej neutralności węglowej do 2050 r. Peter Terwiesch będzie sponsorem wykonawczym ABB w Sojuszu i będzie aktywnie współpracować z rządami i innymi członkami Sojuszu w celu zwiększenia łańcucha wartości wodoru w Europie.

Wykorzystanie wodoru zostało uznane za kluczowe dla osiągnięcia celów Europejskiego Zielonego Ładu i przejścia Europy na czystą energię. Ma wiele zastosowań, od magazynowania energii odnawialnej po napędzanie ciężkiego transportu, a także jako energię i wsad w energochłonnym przemyśle, takim jak hutnictwo czy chemia.


Co najważniejsze, wodór emituje wodę i ciepło tylko wtedy, gdy jest używany bez węgla. W rzeczywistości, jeśli H2 jest wytwarzany ze źródeł odnawialnych, cały łańcuch wartości wodoru jest wolny od węgla. Tym samym wodór jest doskonałym uzupełnieniem energii elektrycznej i stanowi rozwiązanie pozwalające na dekarbonizację procesów przemysłowych i sektorów gospodarki, w których redukcja emisji dwutlenku węgla jest zarówno pilna, jak i trudna do osiągnięcia.

„Szansa Europy na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie produkcji, transportu i wykorzystania wodoru jest znacząca. Automatyzacja, elektryfikacja i cyfryzacja odegrają ważną rolę w uwolnieniu tego potencjału. W ABB jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do ECH2A, aby kontynuować naszą współpracę z rządami, przemysłem, organami regulacyjnymi i środowiskiem akademickim w celu dalszego przyspieszenia wdrażania wodoru ”- powiedział Peter Terwiesch, prezes ABB Industrial Automation. „Dysponujemy unikalnym połączeniem odpowiedniej wiedzy specjalistycznej i rozwiązań, które wspierają przemysł i wprowadzają rzeczywiste zmiany we wdrażaniu
nowych technologii czystego wodoru”.

ABB umożliwia przejście z paliw węglowych na wodór dzięki swojej wiedzy specjalistycznej i portfolio systemów, produktów, usług i rozwiązań cyfrowych. Firma współpracuje z klientami, partnerami i ustawodawcami w celu zbudowania ekosystemu wodorowego - od współpracy z kluczowymi technologiami w celu zbadania ekologicznych systemów produkcji na dużą skalę, po nową fabrykę wodoru we Francji i rozwój megawatowych ogniw paliwowych do zasilania dużych statki oceaniczne.

„To członkostwo dodatkowo wzmacnia nasze zaangażowanie w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ do 2050 r., A także nasze własne zobowiązanie do zmniejszenia śladu węglowego naszych klientów o ponad 100 megaton rocznie dzięki technologiom ABB. ECH2A jest jednym z wielu stowarzyszeń, do których należymy, aby aktywnie realizować ten program” - kontynuował Peter Terwiesch.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności