ABB wygrywa kontrakt na zabezpieczenie przyszłości sprzętu drukarskiego w holenderskiej firmiePoprzedni artykuł 

Globalna firma technologiczna ABB podpisała kontrakt na aktualizację specjalistycznego oprogramowania do produkcji poligraficznej dla DPG Media, największego domu medialnego w Holandii. Uaktualnienia systemu sterowania dla siedziby w Den Haag obejmują ABB Master Printing System (MPS) Production 6 i MPS Inform, które są zwirtualizowane i oparte na najnowszej bazie danych open source, a także nową aplikację konsoli sterowania z najnowszym oprogramowaniem ABB.

Zlokalizowana w Amsterdamie, grupa jest odpowiedzialna za niektóre z największych gazet w kraju, w tym Algemeen Dagblad i De Volkskrant, które mają łączny nakład ponad 600 000 egzemplarzy, a także popularne krajowe magazyny Autotrack, Donald Duck i Libelle. .

MPS Production, system zarządzania i optymalizacji druku ABB, umożliwia operatorom planowanie produktów drukarskich przy użyciu specyfikacji importowanych z systemu zewnętrznego lub tworzonych za pomocą wbudowanego graficznego planera. Pakiet narzędzi zawiera również mapy maszyn drukarskich zainstalowanych na miejscu w celu pełnej optymalizacji produkcji od końca do końca przy użyciu istniejącej infrastruktury.

Wykorzystując najnowszą wersję, DPG Media zapewni, że będzie ona dostosowana do przyszłości, zastępując przestarzałe systemy operacyjne i uzyskując redukcję czasu konserwacji i przygotowania, odpadów rozruchowych oraz zużycia atramentu i wody. Cały system został przekonwertowany do pracy z bazą danych typu open source PostgreSQL, co w rezultacie pomoże przynieść znaczne oszczędności kosztów.

MPS Inform, system analizy danych produkcyjnych, umożliwia operatorom zbieranie raportów dla ich specyficznych wymagań. Jest konfigurowalny i może zawierać statystyki dotyczące błędów produkcyjnych, sekwencji roboczych, zużycia materiałów i godzin pracy. Opcjonalnie wspiera również zarządzanie konserwacją prewencyjną.

„Postanowiliśmy oprzeć się na wiedzy ABB, tak jak robiliśmy to w przeszłości, aby ponownie ulepszyć konfigurację naszego sprzętu pod względem najnowszych technologii” - powiedział Jules de Corte, szef działu technicznego w DPG Media . „Wirtualizacja oznacza, że jesteśmy niezależni od polegania na określonym sprzęcie i cyklu życia systemu operacyjnego. Nasze aplikacje można bezproblemowo przenieść na nową platformę, a także zapewniamy bezpieczeństwo kopii zapasowych za pomocą oprogramowania MPS.”

Firma DPG Media zgodziła się również na modernizację konsoli kontrolnej ABB MPS, która jest konsolą operatora druku gazet. Aktualnie zainstalowana wersja zostanie zaktualizowana w oparciu o nową platformę ABB Compact HMI (interfejs człowiek-maszyna). Wszystkie dotychczasowe komputery zostaną zastąpione nowymi komputerami (Windows 10 Enterprise LTSB) i nowymi monitorami 16: 9.

„Technologie poruszają się w szybkim tempie i będąc w czołówce ciągłego rozwoju, wykorzystując najnowsze systemy oprogramowania na rynku, mamy dobrą pozycję w ABB, aby doradzać w zakresie terminów aktualizacji” - powiedział Damian Staedeli, szef działu druku ABB. „Posiadamy odrębną wiedzę dziedzinową i firmową na temat DPG Media i jego systemów i czekamy na udaną kampanię instalacyjną, a ostatecznie nasz klient odniesie korzyści w postaci szybkości i wykorzystania dodatkowych danych dotyczących ich operacji”.

Dostawa, instalacja i prace inżynieryjne w DPG Media zaplanowano na początek 2021 r.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności