Nowe wystawy w Mini Galerii Muzeum Piśmiennictwa i DrukarstwaPoprzedni artykuł 

Pierwsza z wystaw nosi tytuł „Pentimento – wersja z papieru” autorstwa prof. Marka Haładudy, w Mini Galerii, którą można oglądać on-line, do 5 stycznie 2021 roku. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Wydziałem Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Dr hab. Markek Haładuda, prof. UAP w latach 1983–1988 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu a w 1989–1990 w École des Beaux – Arts w Paryżu. Dyplom obronił w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia. W 2005 roku przebywał we Francji na stypendium, w ramach międzynarodowej wymiany pomiędzy artystami z miast należących do Klubu Strasburskiego. Dr hab. w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kierownik IX Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Zaś druga z wystaw to "Sztuka Natury, Natura Sztuki".

Nową wystawę w Mini Galerii, prezentującą autorskie plakaty studentów kierunku Grafika, specjalność projektowanie graficzne można oglądać w formie on-line od 8 do 19 grudnia 2020 r. Wystawa prezentuje autorskie plakaty wykonane pod kierunkiem dr hab. Nikodema Pręgowskiego, prof. UMK i dr hab. Joanny Frydrychowicz-Janiak, prof. UMK. Plakaty zostały zrealizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-kulturalnego Sztuka Natury, Natura Sztuki. Projekt ten jest realizowany dzięki dofinansowaniu i wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, jego autorem i koordynatorem jest dr Piotr Florianowicz. Na wystawie będzie można zobaczyć realizacje graficzne Agaty Bawirsz, Marty Federowicz, Klaudii Grabas, Aleksandry Klóski, Martyny Kowalczuk, Michaliny Kuszel, Zuzanny Kwapińskiej, Marty Matczyńskiej, Michelle Minervy, Kamili Płochackiej, Moniki Radlińskiej, Katarzyny Słomianej, Patrycji Stańczyk, Kingi Wiśniewskiej. Plakaty eksponowane będę w przestrzeni Mini Galerii oraz w plenerze na słupie informacyjnym.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności