Cyfrowa maszyna SHIKI PJ 350 w drukarni etykiet EKOROL w PoznaniuPoprzedni artykuł 

Uruchamianie SHIKI 350 mm CMYK+ W w drukarni Ekorol
Uruchamianie SHIKI 350 mm CMYK+ W w drukarni Ekorol

Najnowsza maszyna SHIKI zainstalowana przez DLM z Gdyni (www.dlmprint.pl) w drukarni etykietowej Ekorol w Poznaniu, to maszyna 350 mm, w bogatym wyposażeniu z CMYK + White.

Drukarnia EKOROL w Poznaniu, to jedna z najstarszych drukarni etykietowych, o bardzo wysokiej renomie, działająca nieprzerwanie w branży etykiet samoprzylepnych od 33 lat. Etykiety przez nich produkowane to głównie etykiety technologią fleksograficzną na rynki Polski i Europy Zachodniej. Od października tego roku, po zakupie maszyny cyfrowej SHIKI, również pełna gama etykiet cyfrowych. Szczególnie przydatne będą możliwości druku na papierach termicznych, oraz foliach termokurczliwych. To jedna z unikatowych cech maszyny cyfrowej SHIKI, pełne chłodzenie cylindrów i utrzymywanie temperatury wydruku na stałym poziomie 40 stopni Celsjusza. Nie każda maszyna cyfrowa, radzi sobie z materiałami czułymi na temperaturę i dlatego zakup SHIKI przez drukarnie EKOROL, rozszerzy znacznie możliwości wykonania zleceń specjalistycznych.

Z wypowiedzi właścicieli firmy Ekorol wynika, że od dłuższego czasu poszukiwali maszyny dającej duże możliwości, doskonałej technicznie i przystępnej cenowo. SHIKI spełnia wszystkie te warunki i jak to maszyna czysto Japońska, ma legendarną wręcz stabilność działania. Maszyny tej potrzebują wszyscy, którzy nie mogą sobie pozwolić na przerwanie produkcji czy niesprawność maszyny. Niezwykle nikłą awaryjność potwierdzają najstarsi użytkownicy cyfrowych maszyn SHIKI w Polsce. To zadecydowało też w Ekorolu, gdyż to drukarnia, która produkuje dużo i nie może ciągle serwisować maszyny, jak to się w niektórych maszynach cyfrowych zdarza.

Duża szerokość maszyny SHIKI -350 mm, znaczna szybkość druku -50 m/min i kolor biały, predestynuje tą maszynę do zadruku folii, szczególnie transparentnej. Suszenie tylko lampami LED UV i pełen PINING – wstępne podsuszanie każdego koloru oddzielną lampą UV Led – to nie tylko doskonały rysunek, pozbawionych możliwości przyrostu punktu, lecz również nieprzeciętna odporność na ścieranie i wnikanie cieczy czy smarów. Tak wyposażona maszyna cyfrowa nie boi się zleceń trudnych, a wręcz specjalistycznych np. branży motoryzacyjnej, kosmetycznej czy chemicznej.

Największym zaskoczeniem jest łatwość obsługi maszyny cyfrowej SHIKI. Operatorzy, często po przykrych doświadczeniach z maszynami cyfrowymi, boją się skomplikowalności i nieprzewidywalności maszyn cyfrowych. W maszynie od DLM-u nie ma tych problemów. Obsługa jest dość prosta i nie wymaga zatrudniania drukarza. Jedynie, niezbędne są u operatora, cechy takie jak, dokładność i świadomość obsługi programów graficznych. Czym dokładniejszy operator i lepszy PDF, tym lepszy efekt na maszynie. Ekorol, wydaje się trafił w dziesiątkę, nie tylko z maszyną ale i operatorem.

Istotnym elementem wyboru maszyny, jest również – cena wydruku. Tu generalnie ink-jety wyróżniają się na tle innych technologii, a SHIKI z jej autorskim oprogramowaniem w szczególności. Oczywiście, koszt etykiety zależy od procentu zadruku, ale przy normalnej etykiecie, szczególnie na folii transparentnej, koszt wydruku na SHIKI jest bezkonkurencyjny. Z łatwości można to sprawdzić, gdyż maszyna pokazuje koszt przed wydrukiem i firma DLM z Gdyni, nie stosuje żadnego haraczu z metra czy z klika. Ile zużyjesz tuszu, tyle kosztuje Cię wydruk. Przy czym tusze/atramenty można kupić wszędzie nie tylko u sprzedawcy maszyny. To ma istotny wpływ na ogólny koszt wydruku.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności