InterPrint rozpoczyna cyfryzację produkcji etykiet dzięki technologii suchego tonera oferowanej przez Xeikon CX3Poprzedni artykuł 

Drukarka etykiet Xeikon CX3 w InterPrint
Drukarka etykiet Xeikon CX3 w InterPrint

InterPrint, firma specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych i bezklejowych na różnych podłożach, ma ponad 20-letnie doświadczenie w zapewnianiu swoim klientom najwyższej jakości usług. Firma niedawno dodała do swojego zakładu produkcyjnego Xeikon CX3, cyfrową maszynę do etykiet, która wykorzystuje technologię Cheetah do drukowania etykiet na dowolnym materiale bez konieczności wcześniejszego gruntowania.

Tomás Iglesias, dyrektor generalny InterPrint, mówi: „Wybraliśmy tę drukarkę ze względu na technologię suchego tonera, która umożliwia nam pracę przy niskim poziomie zapasów i zwiększenie produktywności, ponieważ obróbka wstępna podłoża nie jest potrzebna”.

Specjalizując się w etykietach z ponad 1200 klientami w swoim portfolio, InterPrint produkuje etykiety samoprzylepne i bezklejowe na papierze, kartonie, PCV, poliestrze, etykiety termotransferowe, folie tłoczone na gorąco, etykiety wielowarstwowe i etykiety zabezpieczające. Produkuje również pudełka składane i drukowane materiały promocyjne dla różnych rynków, takich jak laboratoria farmaceutyczne, duże sklepy detaliczne z żywnością i napojami oraz dostawcy usług logistycznych. Aby to osiągnąć, opiera się na rozbudowanej platformie produkcyjnej, w tym na Xeikon CX3, który wyróżnia się swoimi możliwościami druku cyfrowego. W wyniku tej inwestycji firma zdigitalizowała już 10% swojej produkcji.

Farby i podłoża

Iglesias jest bardzo zadowolony z wyników uzyskanych z Xeikon CX3. „Ta drukarka umożliwia nam stosowanie różnych podłoży o różnej grubości, w tym podłoży wrażliwych na ciepło, do produkcji przezroczystych i białych etykiet o wysokim stopniu krycia. Należy również zwrócić uwagę, że tusze używane do suchego tonera są bezpieczne do stosowania z żywnością, ponieważ niektóre projekty wymagają tej zgodności i zapewniają wysoką jakość druku, porównywalną z offsetem”.

Dzięki rozdzielczości 1200 x 3600 dpi, drukarka etykiet Xeikon CX3 jest przeznaczona wyłącznie do etykiet samoprzylepnych i wrażliwych na nacisk. Oferuje wszystkie zalety, które uczyniły serię Xeikon 3000 tak wyjątkową linią produktów, takie jak stosowanie suchych tonerów, które są zgodne z przepisami amerykańskiej FDA, Nestlé, szwajcarskimi, a także przyszłymi europejskimi przepisami dotyczącymi farb drukarskich. na materiałach mających kontakt z żywnością oraz możliwość drukowania nieprzezroczystego białego tonera w jednym przejściu.

Dla CEO firmy InterPrint praca z technologią Cheetah, którą oferuje Xeikon CX3, ma wiele zalet. „Możliwość oferowania drukowania zmiennych danych, krótsze czasy przygotowania i wymiany w przypadku krótkich prac, ponieważ regularne przebiegi nie przekraczają 500 metrów, użycie bezpiecznego suchego tonera oraz dostępność prasy do pracy 24 godziny na dobę to solidne powody, dla których zdecydowaliśmy się na tę technologię”.

Suchy toner

Technologia suchego tonera Cheetah wymaga znacznie niższej temperatury utrwalania niż typowe drukarki na bazie tonera, co umożliwia drukowanie na różnych podłożach wrażliwych na ciepło. Drukarki Xeikon wykorzystują elektrofotografię suchym tonerem, która działa na konwencjonalnych podłożach bez konieczności ich wstępnej obróbki. Co więcej, toner Xeikon zapewnia wyjątkowo wysoką odporność na światło i jest procesem drukowania, który jest naprawdę przyjazny dla środowiska i nie emituje lotnych związków organicznych. Według Iglesiasa, trwałość drukarki była kolejnym ważnym powodem jej nabycia.

Ponadto drukarki można łatwo zintegrować z aplikacjami obsługującymi obieg dokumentów i rozwiązaniami do przetwarzania / wykańczania innych producentów, a także oferują profesjonalne funkcje zarządzania kolorami. Oprócz opcji CMYK+biały, piąta stacja maszyny Xeikon CX3 może być używana do kolorów rozszerzających gamę kolorów lub specjalnych tonów w celu dodania zabezpieczeń. Prasa współpracuje z podłożami o różnej szerokości od 40 do 350 g/m².

Iglesias podsumowuje: „Od samego początku pokładaliśmy zaufanie w drukarce i naszej bliskości z producentem. Teraz widzimy, że dzięki instalacji Xeikon XC3 udało nam się dotrzeć do nowych klientów, aby zaoferować im etykiety z wartością dodaną i niestandardowymi seriami po przystępnych kosztach. Udało nam się również zwiększyć nasze moce produkcyjne poprzez włączenie druku cyfrowego do naszej oferty usług, które obejmują druk fleksograficzny, sitodruk, tłoczenie i drukowanie
kodów kreskowych”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności