Mondi świętuje osiem zwycięstw podczas rozdania nagród WorldStar Packaging 2021Poprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w dziedzinie ekologicznych opakowań i papieru, otrzymał osiem nagród w trzech kategoriach podczas tegorocznych nagród WorldStar Packaging. W tym corocznym konkursie Światowej Organizacji Opakowań jurorzy z 55 krajów docenili osiągnięcia w zakresie innowacji i technologii opakowań na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju, ochrony produktu i wygody użytkownika końcowego.

„Cieszymy się, że w ten sposób zostaliśmy docenieni. To dowód, że po raz kolejny Mondi jest domem innowacji dla naszych klientów. Nasze wewnętrzne zespoły projektowe wraz z naszymi partnerami dostarczają innowacyjne, zrównoważone rozwiązania dla różnych branż. Jednym z przykładów jest opakowania e-commerce, w których wyznaczamy nowe standardy w zakresie innowacji. Skupiamy się tutaj na redukcji kosztów, marnotrawstwie materiałów i przyczynianiu się do lepszego świata” - mówi Armand Schoonbrood, dyrektor operacyjny Mondi Corrugated Solutions.

„Mondi jest pionierem w tworzeniu zrównoważonych opakowań z uwagi na ich konstrukcję. Nasze podejście EcoSolutions oznacza, że zawsze oceniamy najbardziej odpowiednią opcję dla naszych klientów i użytkownika końcowego, oferując papier tam, gdzie to możliwe, a gdy jest przydatny z tworzywa sztucznego. Nasza szeroka gama innowacyjnych produktów pomaga naszym klientom osiągnąć swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wiele z tych produktów powstało dzięki szerokiej współpracy z naszymi klientami, więc otrzymanie ośmiu nagród WorldStar pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku” - mówi Peter Orisich, dyrektor generalny Mondi Flexible Packaging and Engineered Materiały.

Światowa Organizacja Opakowań (WPO) nagradza wybitne osiągnięcia w dziedzinie innowacji w dziedzinie opakowań. Nacisk kładziony jest na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe, które zapewniają wygodę dla użytkownika końcowego dzięki innowacjom. Zwycięzców ogłoszono w styczniu 2021 roku.

Zwycięzcami Mondi nagrody WorldStar są:

Kategoria „Tranzyt”:

  • EnvelopeMailer - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Bupak, Czechy)
  • FloralBox - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Tire Kutsan, Turcja)
  • SupremeBox - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Warszawa, Polska)
  • BrakeBooster dla aPak AB - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Ansbach, Niemcy)
  • BrightBox dla aPak AB - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Ansbach, Niemcy)

Kategoria „Materiały i komponenty opakowaniowe”:

  • Folia jednomateriałowa do termoformowania dla Hütthaler - od Mondi Consumer Flexibles
  • PerFORMing dla REWE Austria - od Mondi Functional Paper and Films

Kategoria „Punkt sprzedaży”:

  • OnePiece - od Mondi Corrugated Solutions (Mondi Tire Kutsan, Turcja)

FloralBox

FloralBox to rozwiązanie e-commerce oferujące modułowy system do bezpiecznego wysyłania roślin doniczkowych różnych typów i rozmiarów oraz w różnych kombinacjach. Uniwersalna wkładka spełnia różne wymagania w zakresie ochrony, a konsumenci są zachwyceni nieskazitelnym stanem roślin, a także pozytywnym doświadczeniem podczas rozpakowywania.

EnvelopeMailer

EnvelopeMailer to rozwiązanie hybrydowe. Dzięki wyjątkowej sztywnej konstrukcji może być wysyłany w postaci płaskiej lub pudełkowej i zapewnia pełną elastyczność przy niewielkiej liczbie rozmiarów opakowań (SKU). Towary są zawsze szczelnie zamknięte i dobrze chronione. Mailer zabezpiecza produkty na miejscu bez dodatkowego materiału ochronnego i zajmuje minimalną przestrzeń ładunkową.

SupremeBox

SupremeBox o 4 wysokościach oferuje zaawansowany standard rynkowy umożliwiający szybsze i łatwiejsze wymiarowanie pudełek, zapewniając jednocześnie zalety automatycznego dna zapewniającego beztaśmowe zamknięcie i wysoką ochronę.

BrakeBooster dla aPak AB

BrakeBooster chroni delikatne elementy samochodu podczas dostaw. Nowa konstrukcja zapewnia lepszą ochronę i wysoki stopień wypełnienia, jednocześnie znacznie zmniejszając wagę, zużycie materiału, czas montażu i przestrzeń podczas transportu.

BrightBox dla aPak AB

BrightBox to nowe rozwiązanie opakowaniowe dla dostaw reflektorów samochodowych. Dzięki bardziej wydajnej i teraz w 100% nadającej się do recyklingu konstrukcji, zapewnia bezpieczniejszą i bardziej niezawodną wysyłkę, łatwiejszą obsługę i lepszą ekonomię.

PerFORMing

PerFORMing to termoformowalne opakowanie na bazie papieru z powłoką barierową do tacek na żywność. To ekologiczne opakowanie papierowe oferuje doskonałe właściwości barierowe i nie wpływa na funkcjonalność ani wygląd. Może również pomóc firmom zmniejszyć zużycie plastiku i ślad CO₂.

Folia jednomateriałowa do termoformowania

Ta jednomateriałowa folia termoformowalna do pakowania żywności może być poddawana recyklingowi w istniejących strumieniach recyklingu tworzyw sztucznych, zapewnia doskonałe właściwości barierowe w celu ochrony żywności, wydłuża okres przydatności do spożycia i uzyskała najwyższą klasę recyklingu „AAA”.

OnePiece

OnePiece to jednostka wystawienniczo-transportowa, która zapewnia korzyści zarówno konsumentowi końcowemu, jak i producentowi dzięki prostej, przyjaznej dla zakupów konstrukcji i jednoczęściowej konstrukcji.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności