recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Pierwsza na rynku: firma Avery Dennison wprowadza na rynek etykiety z papieru termicznego z recyklinguPoprzedni artykuł 

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek rDT, pierwsze dostępne na rynku bezpośrednie etykiety z papieru termicznego, które zawierają przetworzone odpady pokonsumenckie.

Papier termiczny do druku bezpośredniego (DT) jest popularnym materiałem ze względu na łatwość użycia, dużą szybkość drukowania, wysoką rozdzielczość obrazu i szeroką gamę kompatybilnych drukarek. Nowy rDT firmy Avery Dennison to pierwszy dostępny na rynku niepowlekany termiczny papierowy materiał etykietowy z recyklingu.

„Zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu na zrównoważone rozwiązania bezpośredniego ogrzewania termicznego, szczególnie w branży logistycznej i handlu elektronicznego”. mówi Vincenzo Palumbo, menadżer produktu, bezpośredni papier termiczny w firmie Avery Dennison, „Fakt, że tak szeroko stosowany materiał nie miał opcji recyklingu, pokazał dużą lukę na rynku i cieszymy się, że możemy wprowadzić rDT, aby zaspokoić wyraźny popyt na zrównoważone etykiety, a także popychają branżę etykiet w kierunku bardziej regeneracyjnych praktyk. ”

rDT to niepowlekany papier termiczny bez BPA, posiadający certyfikat FSC, który zawiera przetworzone odpady pokonsumenckie. Wydajność materiału jest porównywalna ze standardowym papierem DT, w tym wygląd wizualny, konwersja, możliwość drukowania i czytelność kodu
kreskowego.

„Firma Avery Dennison nieustannie bada i opracowuje sposoby zwiększania zrównoważonego rozwoju naszych produktów, a rDT to najnowsza innowacja w naszej ofercie papierów makulaturowych rRange”. Vincenzo mówi: „Zapotrzebowanie na zrównoważone materiały będzie rosło tylko stąd, a my planujemy dalsze poszerzanie portfolio asortymentu, a także staramy się zmaksymalizować procentową zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w naszych dostępnych materiałach”.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności