Mondi wprowadza na rynek AegisPaper, papiery barierowe do zrównoważonych rozwiązań opakowaniowychPoprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w produkcji opakowań i papieru, z powodzeniem opracował nową gamę funkcjonalnych papierów barierowych nadających się do recyklingu. Zaprojektowana z myślą o ochronie, ta gama certyfikowanych, nadających się do recyklingu papierowych papierów barierowych jest w pełni zintegrowana w całym łańcuchu wartości Mondi - od produkcji papieru po zastosowanie barier - i może działać na istniejących liniach napełniających do zastosowań formuj i uszczelnij (FFS).

Asortyment AegisPaper firmy Mondi zmniejsza ilość używanego plastiku, zastępując go surowcem odnawialnym o określonych właściwościach mechanicznych, takich jak odporność na przebicie, elastyczność, drukowność i ochrona barierowa. Technologie powłok zastosowane w tych papierach tworzą niestandardowe bariery przed tłuszczem i parą wodną oraz zapewniają szczelność. Papiery AegisPapers nadają się do wielu zastosowań opakowaniowych w branży suchej żywności, mrożonek, karmy dla zwierząt domowych, słodyczy, opakowań wtórnych, zabawek, handlu elektronicznego, opakowań do kwiatów i majsterkowania.

Funkcjonalny papier barierowy może zastąpić opakowania plastikowe, które były tradycyjnie używane do produktów FMCG i produktów konsumenckich. Po pierwsze, współpraca Mondi z europejskim producentem suchego makaronu zmniejszy zużycie plastiku o 90% i pozwoli zaoszczędzić 7,5 tony folii plastikowej rocznie na jeden z ich asortymentów. To opakowanie makaronu i inne skomercjalizowane rozwiązania wejdą na rynek w pierwszej połowie 2021 roku.

„Zrównoważony rozwój znajduje się w centrum naszej strategii i cieszę się, że nadal koncentrują się na nim nasi klienci. Dzięki połączeniu wiedzy Mondi w zakresie wytwarzania papieru, powlekania, drukowania, przetwarzania, produkcji torebek i torebek z naszą wiedzą fachową w zakresie wybranych zastosowań końcowych dla konsumentów, sprawiamy, że zasada „papier tam, gdzie to możliwe, plastik, gdy jest użyteczny”, staje się rzeczywistością. Ta premiera to przełom dla następnej generacji ekologicznych opakowań”. powiedział Peter Orisich, dyrektor generalny ds. opakowań giętkich i materiałów inżynieryjnych w Mondi.

W AegisPaper dostępne są trzy gatunki do różnych zastosowań i wymagań:

  • AegisPaper select oferuje szeroką gamę niestandardowych właściwości barier
  • AegisPaper 95/5 food jest certyfikowany jako w pełni nadająca się do recyklingu i ma najlepsze właściwości mechaniczne do zastosowań spożywczych
  • AegisPaper reduce to najcieńszy funkcjonalny papier barierowy, który zmniejsza ilość potrzebnego materiału opakowaniowego

Papier i powłoki są produkowane i stosowane w Europie.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności