recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Mondi rozszerza gamę podkładów rozdzielających, wprowadzając produkty EverLiner na bazie papieruPoprzedni artykuł 

Wiodąca globalna grupa opakowań i papieru, Mondi wprowadza na rynek gamę nowych papierowych przekładek rozdzielających, które są wytwarzane przy użyciu lekkich materiałów pochodzących z recyklingu i zapewniają bardziej zrównoważone rozwiązanie do szeregu zastosowań.

Nowe produkty zostały stworzone z papieru z certyfikatem FSC® lub PEFC®, aby zapewnić odpowiedzialne pozyskiwanie, a ponieważ są lżejsze, oferują zrównoważone rozwiązanie w zakresie etykiet, taśm, kopert i zastosowań przemysłowych.

EverLiner Labelite to lżejsza opcja w porównaniu ze standardowym pelurem do zastosowań etykietowych, o tej samej grubości 58 gsm, ale o mniejszej wadze 47 g / m2. Powoduje to o 20% mniej surowca używanego do produkcji wyściółki. Właściwości mechaniczne i przezroczystość etykiety EverLiner są również porównywalne ze standardowym szkłem o gramaturze 58 g / m2. Co więcej, jego mniejsza waga pozwala na zoptymalizowany transport. Ponieważ Mondi wykorzystuje papier pochodzący ze zintegrowanego procesu produkcyjnego, a jego produkcja i przetwarzanie odbywa się na miejscu, prowadzi to do znacznego zmniejszenia ogólnego śladu węglowego produktu.

EverLiner M R to pierwsza na rynku warstwa rozdzielająca wykorzystująca papier bazowy pochodzący z recyklingu. Papier szkliwiony maszynowo (MG) z 70% zawartością certyfikowanego recyklingu FSC® zmniejsza ilość używanych świeżych włókien i posiada certyfikat FSC®, co zapewnia odpowiedzialne pozyskiwanie. Dzięki pierwszej współpracy z europejskim producentem etykiet, Mondi było w stanie
osiągnąć znaczną redukcję emisji CO2 dla swojego klienta.

Andrea Lackner, dyrektor ds. badań i rozwoju w Mondi, komentuje: „Naszym celem jest stworzenie zrównoważonych alternatyw bez konieczności zmiany systemu silikonowego, aby oferować produkty, które są efektywne w użyciu, działają dla naszych klientów i ostatecznie pomagają chronić środowisko. Używając włókien pochodzących z recyklingu, zmniejszając ilość użytego materiału i przyglądając się całemu procesowi produkcji i logistyki, byliśmy w stanie stworzyć nowe wysoce efektywne opcje, z których producenci mogą wybierać, w zależności od zastosowania produktu i konkretnych potrzeb. Stosujemy nasze podejście EcoSolutions, aby wspierać klientów w opracowywaniu zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i zobowiązujemy się do zmniejszania zużycia surowców”.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności