recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Nowa powłoka hydroizolacyjna HYDRO-X GA - bardziej przyjazna dla środowiska produkcja opakowań do żywnościPoprzedni artykuł 

hubergroup Print Solutions wprowadza na rynek powłokę barierową, która chroni przed wodą. Szczególnie nadaje się do druku powierzchniowego w przemyśle opakowaniowym, zarówno w branży spożywczej, jak i niespożywczej. Dzięki zastosowaniu zmienionej receptury środków wiążących do powłoki na bazie wody nie ma już potrzeby laminowania folii PE jako bariery dla wody. Opakowania papierowe z powłoką barierową można poddać recyklingowi w dobrze ugruntowanym systemie recyklingu papieru. Przejście z tradycyjnego opakowania na opakowanie z czystego papieru z powłoką barierową jest opcją opłacalną i bardziej przyjazną dla środowiska. Powłoka hydroizolacyjna HYDRO-X GA jest już dostępna na całym świecie.

Znacząca optymalizacja procesów

Dr Christian Schirrmacher, kierownik ds. globalnych projektów atramentów wodnych w hubergroup Print Solutions, był wyraźnie zachwycony wprowadzeniem produktu: „Nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem naszego portfolio. W szczególności koncentrujemy się na korzyściach dla naszych klientów i aspekcie zrównoważonego rozwoju. Tworząc HYDRO-X GA Water Barrier Coating, jako zespół, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy.” Dodaje: „Celem jest umożliwienie naszym klientom produkcji opakowań bardziej przyjaznych dla środowiska”. Używając powłoki hydroizolacyjnej HYDRO-X GA, można zmienić strukturę laminatu na papier jednomateriałowy. Na tym etapie do nałożenia powłoki potrzebny jest tylko jeden dostępny zespół farbowy. Ma następujące zalety:

  • Znacznie poprawiona możliwość recyklingu, ponieważ istnieje już ugruntowany system recyklingu opakowań z czystego papieru.
  • Zakres zastosowań opakowań z czystego papieru zostaje poszerzony o sektory, które wcześniej opierały się na opakowaniach z PE / papieru.
  • Niższe koszty materiałów dzięki oszczędnościom na foliach z tworzyw sztucznych, które są teraz zastępowane powłoką.
  • Skrócony czas przetwarzania, ponieważ laminowanie polietylenem (PE) lub powlekanie przez wytłaczanie nie jest już wymagane, co skutkuje o jeden mniejszy etap procesu.
  • W analizie pełnego kosztu gotowy produkt skutkuje niższymi kosztami i wystarczającym efektem bariery technicznej.

Optymalna ochrona produktu

Powłoka zapewnia wysoce hydrofobową powierzchnię, wydłużając w ten sposób okres trwałości produktu. Powłoka barierowa jest szczególnie odpowiednia do stosowania w przemyśle opakowaniowym, zwłaszcza do pakowania wrażliwych na wilgoć artykułów spożywczych, takich jak cukier, mąka i sucha karma dla zwierząt. Ta powłoka ochronna zapobiega niepotrzebnemu marnowaniu żywności. Nadaje się również do zastosowań w sektorze niespożywczym, na przykład do opakowań cementowych i opakowań wtórnych do papieru do kopiowania. Powłoka hydroizolacyjna HYDRO-X GA jest odpowiednia zarówno do papieru powlekanego, jak i niepowlekanego.

Pomyślne wyniki drukowania

Po pomyślnych wynikach testów laboratoryjnych wiosną 2020 r. Hubergroup wraz z klientem rozpoczęła również testowanie powłoki w rzeczywistym środowisku. Wymagało to testowania druku na różnych maszynach. Dr Schirrmacher wyjaśnia: „Wyniki były tak imponujące, że natychmiast otrzymaliśmy zamówienie od naszego klienta. Byli pod szczególnym wrażeniem wyeliminowania jednego etapu procesu produkcyjnego”. Wraz z wprowadzeniem na rynek farby HYDRO-X GA Water Barrier, producent farb drukarskich rozszerza swoją ofertę na bazie wody. W ten sposób hubergroup kontynuuje zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Dr Lutz Frischmann, Global Product Director w zakresie opakowań giętkich, dostrzega, że przemysł opakowaniowy przechodzi poważne zmiany. Dostrzega wyraźny trend w kierunku monomateriałów, a tym samym w kierunku powłok barierowych: „Obecnie intensywnie pracujemy nad rozwojem i produkcją dodatkowych powłok ochronnych, takich jak bariera tlenowa. Ze względu na aspekt zrównoważonego rozwoju widzimy duży potencjał w tych grupach produktów ”. Oczekuje się, że w ciągu roku pojawi się więcej produktów.


Na podstawie informacji hubergroup Print Solutions

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności