recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Rafa Textiles rozwija produkcję na żądanie dzięki Kornit Digital, Effective E-CommercePoprzedni artykuł 

Kornit Digital (Nasdaq: KRNT), światowy lider w technologii cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił, że hiszpańska firma Rafa's Textiles w Walencji nabyła trzeci system Kornit Avalanche HD6 do jednoetapowego druku cyfrowego on-demand bezpośrednio do odzieży (DTG), co jest efektem wzrostu biznesowego wynikającego z rozwoju handlu elektronicznego w ubiegłym roku.

Rafa’s Textiles personalizuje koszulki i wszelkiego rodzaju odzież za pomocą sitodruku, bezpośredniego druku cyfrowego, sublimacji i haftu, obsługując europejskich klientów B2B, którzy sprzedają za pośrednictwem sklepów internetowych, zarówno zintegrowanych z Amazon, jak i niezależnie. Nie ma ograniczeń kolorystycznych, a dotyk i trwałość odpowiadają jakości detalicznej. W typowy dzień obsługuje 200-300 zamówień druku na żądanie, chociaż te liczby rosną wraz z kluczowymi świętami; na przykład w ostatnie Święta Bożego Narodzenia odnotowano szczyt 1300 zamówień w ciągu jednego dnia. Niezależnie od wielkości zamówienia, przy cyfrowych możliwościach produkcyjnych, zamówienia te są drukowane indywidualnie w ciągu 24 godzin i wysyłane bezpośrednio do wszystkich klientów.

„Wybraliśmy system Kornit głównie ze względu na system obróbki wstępnej, który zwiększa moce produkcyjne” - mówi Sergio Alfaro Lloret, technik w Rafa’s Textiles. „Kiedy dowiedzieliśmy się o tym nowym systemie, w którym zakładasz koszulkę, a obróbka wstępna odbywa się w tej samej maszynie, od razu pomyśleliśmy, że oszczędność czasu jest ogromna. Jakość jest nawet lepsza niż sitodruk i są całkowicie ekologiczne, więc wszystko jest idealne”.

Dla firmy Rafa Textiles wdrożenie cyfrowej technologii produkcji Kornit było po prostu najlepszym sposobem sprostania wyzwaniom i wykorzystania nowych możliwości ery handlu elektronicznego. Sergio przypisuje sukces swojej firmy, pomimo niedawnych zakłóceń na rynku, skupieniu się na handlu elektronicznym, co jest zgodne z rosnącą preferencją kupujących do zakupów internetowych.

„Kornit Digital pomógł nam znacznie rozwinąć naszą działalność” - dodaje. „Dla każdego, kto rozważa dziś możliwości wykorzystania drukarek Kornit lub innych marek, jasne jest, że Kornit nie ma innego rodzaju konkurencji. Nie ma nikogo, kto mógłby się z nimi równać”.

„Gospodarka pandemiczna przyspieszyła cyfrową transformację, a drukarnie, takie jak Rafa’s Textiles, które wdrożyły zwinne, wszechstronne i przyjazne dla środowiska technologie produkcji cyfrowej, wyprzedzały konkurencję i dzięki temu prosperują” - mówi Chris Govier, dyrektor zarządzający KDEU. „Firma Kornit z dumą dostarcza technologie, które pozwalają producentom pokazać, dlaczego handel elektroniczny na żądanie jest drogą naprzód”.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności