Grecka inwestycja CEE Equity Partners - PaperpackPoprzedni artykuł 

Fundusz, którego doradcą inwestycyjnym jest CEE Equity Partners, nabył pod koniec grudnia 2020 roku ponad 90% akcji w greckiej spółce Paperpack notowanej na giełdzie w Atenach, a 1 lutego 2021 roku ogłosił wezwanie na pozostałe akcje. To już czwarta inwestycja CEE Equity Partners w ciągu dwóch lat, a na 2021 przedstawiciele funduszu zapowiadają jeszcze przyspieszenie.

Paperpack z siedzibą w Atenach jest liderem rynku opakowań kartonowych w Grecji, a historia firmy sięga aż 1891 roku. Produkty spółki są bezpośrednio lub pośrednio eksportowane do 40 krajów na świecie. Dzięki wysiłkom zarządu i przeprowadzonemu w ostatnich latach programowi inwestycyjnemu Paperpack dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Grecji, gwarantującym wysoką jakość wytwarzanych opakowań.

Spółka oferuje swoje produkty między innymi firmom z branży farmaceutycznej, spożywczej, alkoholowej, kosmetycznej i tytoniowej. Grono klientów Paperpack obejmuje międzynarodowe blue chipy, w tym Boehringer Ingelheim, GSK, Teva, Bayer, Diageo, Metaxa, Unilever, BIC oraz największe lokalne firmy, takie jak Famar, Pharmaten, Karelias.

„Paperpack w 2020 r. wygenerował prognozowane przychody w wysokości około 19 mln euro, kontynuując tym samym, mimo pandemii COVID-19, stabilny wzrost organiczny osiągany w poprzednich latach. CEE Equity Partners zamierza wspierać obecny zespół w umacnianiu pozycji spółki w Grecji oraz w budowie kompetencji eksportowych na kolejne nowe rynki. Będziemy też razem z zarządem pracować nad rozwojem spółki poprzez przejęcia i budową większej grupy. Branża opakowaniowa jest bardzo perspektywiczna, dlatego z zainteresowaniem przyglądamy się jej także w Polsce.” – mówi Petros Sakkas, szef greckiego odziału CEE Equity Partners.

To kolejna międzynarodowa inwestycja funduszu, który od 8 lat realizuje transakcje w 17 krajach regionu, od państw nadbałtyckich, przez Europę Środkowo-Wschodnią, aż po Bałkany i Grecję. W Polsce do jego spółek portfelowych należą m.in. jedne z największych farm wiatrowych - Korytnica i Zopowy, EuroWagon - największa niezależna polska firma typu ROSCO zajmująca się wynajmem wagonów kolejowych na terenie całej Europy czy inwestycja portfelowa w Polenergię.

„Sektor opakowań kartonowych, na którym działa Paperpack, idealnie wpisuje się w oczekiwania społeczeństwa i aktualne proekologiczne trendy rynkowe. Spółka gwarantuje wysoką jakość atrakcyjnych graficznie produktów oraz elastyczne podejście do realizacji nawet najtrudniejszych kontraktów, dzięki czemu systematycznie powiększa portfolio swoich klientów.” – podsumowuje Dariusz Wolszczak, Menadżer Inwestycyjny CEE Equity Partners.

Na podstawie informacji firmy CEE Equity

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności