recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Michelman dołącza do Międzynarodowego Stowarzyszenia Włókien Formowanych (IMFA)Poprzedni artykuł 

Kontynuując wysiłki na rzecz zapewnienia bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dla gospodarki o obiegu zamkniętym, Michelman rozszerzył swoją sieć, dołączając do Międzynarodowego Stowarzyszenia Włókien Formowanych (IMFA). Misją IMFA jest promowanie globalnego wykorzystania produktów z formowanych włókien i wspieranie zrównoważonego rozwoju środowiska.

Rick Michelman, Chief Technology Officer & EVP, Americas & Printing & Packaging w firmie Michelman wyjaśnia: „Chcemy pomóc w przekształceniu branży w bardziej zrównoważone opakowania. Nasze powłoki barierowe pomagają poprawić funkcjonalność i wydajność opakowań z włókien, jednocześnie zarządzając ich wycofaniem z eksploatacji”.

Firma otwiera nowe rynki dla opakowań papierowych i foliowych od czasu, gdy ponad 50 lat temu stworzyła swoją pierwszą repulpowalną powłokę na bazie wody. Obecne powłoki barierowe i funkcjonalne do papieru i folii umożliwiają opracowywanie opakowań nadających się do recyklingu, nadających się do ponownego rozdrobnienia i kompostowalnych w przemyśle.

Michelman kontynuuje: „Ponieważ członkami IMFA są producenci wyrobów z formowanych włókien, dostawcy branżowi i usługodawcy, Michelman otoczył się organizacjami o podobnych poglądach, które pomogą przyspieszyć tempo wprowadzania innowacji w zakresie produktów z włókien formowanych”.

Podobnie jak włókno formowane, powłoki na bazie wody firmy Michelman oferują możliwości zwiększenia zrównoważonych praktyk, zmniejszenia ilości odpadów i zapewnienia wydajności produktu przy użyciu mniejszej liczby surowców, z opcjami nadającymi się do ponownego wykorzystania, nadającymi się do recyklingu, kompostowalnymi i pochodzącymi ze źródeł odnawialnych.

Na podstawie informacji firmy Michelman

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności