Mniejszy przychód i większa produkcja w Grupie ModelPoprzedni artykuł 

Grupa Model, działająca w branży opakowań z tektury litej i falistej, osiągnęła w minionym roku finansowym skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 859 milionów CHF. W porównaniu z rokiem poprzednim wynik ten jest niższy o 9%.

Te niższe wyniki finansowe są skutkiem niższej średniej ceny opakowań z tektury falistej oraz wyższego stopnia udziału papieru i tektury falistej produkowanych we własnym zakresie. Średnie zatrudnienie w Grupie Model wynosiło 4 225 osób, z czego 810 w Polsce. W ramach inwestycji mających na celu poprawę jakości i wydajności zainwestowano ponad 57 milionów CHF.

Sprzedaż na dobrym poziomie

W ubiegłym roku firma wyprodukowała ponad 1,5 mld m2 opakowań i arkuszy z tektury falistej w swoich 14 zakładach produkcyjnych w: Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Czechach i Chorwacji, co stanowi wzrost o ponad 4%, oraz 408 400 ton (+4 200 t) papieru i 18 600 ton (-2 700 t) opakowań z tektury.

Perspektywy

Grupa Model oczekuje, że ogólny sukces tektury falistej jako coraz bardziej preferowanego materiału opakowaniowego, w połączeniu ze strategią działania firmy, opartą na jakości i wydajności, doprowadzi do dalszego wzrostu sprzedaży w bieżącym roku. Na rok 2021 przewidywane są inwestycje w wysokości 75 mln CHF.

Na podstawie informacji firmy Model

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności