SE-DA inwestuje w Kornit Presto S w celu zapewnienia elastyczności produkcji na żądanie i efektywności kosztowejPoprzedni artykuł 

Kornit Digital (Nasdaq: KRNT), światowy lider w technologii cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił, że polska firma SE-DA stworzyła model produkcji „mikrofabryki” z wykorzystaniem systemu Kornit Presto S do produkcji bezpośrednio na tkaninie.

Działając jako firma rodzinna od 1990 roku i zatrudniając około 200 pracowników, SE-DA jest profesjonalnym dostawcą wysokiej jakości tekstyliów dla hoteli, restauracji i placówek służby zdrowia, a także artykułów gospodarstwa domowego. Oferują szeroką gamę tkanin dekoracyjnych, w tym zasłony, rolety, prześcieradła, szlafroki, ręczniki, kapcie, czy dywaniki łazienkowe. SE-DA angażuje się w handel elektroniczny za pośrednictwem swojej strony internetowej HotelTex i drukuje i szyje różne elementy z różnych materiałów i ilości na żądanie.

Po wdrożeniu technologii Kornit, przychodzące zamówienia są produkowane w bardzo krótkim czasie przezbrajania, produkty są żywe i miękkie w dotyku, a nadrukowane materiały mają doskonałą odporność na światło i pranie, niezbędną do długotrwałego użytkowania. Wymaganie mniejszej ilości zapasów pomogło poprawić wyniki finansowe SE-DA.

„Wraz ze wzrostem wymagań naszych klientów stwierdziliśmy, że Kornit Presto S był najlepszym uniwersalnym produktem, jaki mogliśmy znaleźć, do wysokiej jakości druku na wielu różnych tkaninach, co daje nam dużą elastyczność” - mówi Damian Marchlewicz, dyrektor generalny SE-DA . „Fakt, że obróbka wstępna i końcowa jest całkowicie inline umożliwia drukowanie bardzo szybko, utrzymując niskie koszty, a jednocześnie zapewniając, że proces produkcji jest przyjazny dla środowiska, ponieważ w całym procesie produkcyjnym nie jest używana woda”.

Chociaż system Kornit stanowił znaczącą inwestycję dla firmy, Damian zauważył, że technicy firmy Kornit byli bardzo pomocni i pomocni w zapewnianiu komfortu użytkowania i utrzymywania technologii, od procesu oceny po instalację.

„Po kilku sesjach szkoleniowych stwierdziliśmy, że system Presto jest bardzo łatwy w obsłudze, bez poświęcania dużej ilości czasu na naukę jego obsługi” - mówi. „Wiele wydruków trafia do jednego źródła, co pomaga zminimalizować nasze koszty, a klienci otrzymują grafikę o bardzo wysokiej jakości, która spełnia wszelkie obowiązujące standardy. Widzimy wspaniałą przyszłość w branży druku na żądanie ”.

Wykorzystując technologię Kornit, SE-DA jest obecnie w trakcie uzyskiwania certyfikatów GOTS i GRS.

„Jednoetapowa, przyjazna dla środowiska technologia produkcji firmy Kornit oferuje znaczną wartość dla każdej firmy tekstylnej, która musi dostarczać wysokiej jakości elementy, w dowolnej ilości, w krótkim terminie” - mówi Chris Govier, dyrektor zarządzający KDEU. „SE-DA produkuje materiały, które muszą być bezpieczne i trwałe, odporne na duże zużycie, a dzięki temu systemowi mogą zagwarantować dowolną liczbę elementów, które przekroczą wymagania gościnności i opieki zdrowotnej, stosując odpowiedzialne, zrównoważone metody.”

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności