Pro Carton - 25 lat największych sukcesów w branży przetwórstwa kartonówPoprzedni artykuł 

Rok 2021 to ważny kamień milowy dla European Carton Excellence Awards, które świętują 25-lecie innowacji w branży przetwórstwa kartonu. Prestiżowa coroczna ceremonia wręczenia nagród, organizowana przez Pro Carton i Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów (ECMA), jest teraz otwarta dla zgłoszeń i oczekuje się, że ceremonia wręczenia nagród będzie najbardziej imponującym wydarzeniem w historii tego roku.

Od ćwierć wieku ta nagroda dawała partnerom ze wszystkich szczebli łańcucha dostaw możliwość zaprezentowania swoich najlepszych projektów opakowań kartonowych. W 2020 roku zakłócenia spowodowane globalną pandemią COVID-19 nie wpłynęły na kreatywność branży. Nagroda „Karton Roku” została przyznana Van Genechten Packaging i Stora Enso za ich wspaniały wkład „Roku Gin”, który doskonale oddaje historię produktu dzięki luksusowemu tłoczeniu i japońskiemu kwiatowemu nadrukowi.

Nagroda „Save the Planet” powędrowała do Seda Eco Fit Lid, która została przyjęta przez McDonald's, a „Innovation” trafiła do Snel Re-Fruiter Tray - konstrukcji ze zintegrowanymi nóżkami, które zapewniają stabilne i pionowe opakowanie, a także opatentowany profil z ukośnymi tłoczonymi częściami, które tworzą elastyczną podstawę. Nagrodę „Public Award” otrzymał Graphic Packaging KeelClip™ - projekt używany przez takie marki, jak Coca-Cola i Budweiser.

Najlepsze prace wykonane z kartonu pochodzącego z recyklingu, a także z tektury z pierwotnych włókien otrzymują nagrody, ze szczególnym wyróżnieniem za innowacyjność i zrównoważony rozwój. Termin zgłoszeń mija 28 maja.

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton mówi: „European Carton Excellence Awards osiągnęło niesamowity kamień milowy i jesteśmy bardzo dumni, że możemy świętować naprawdę zróżnicowany wybór projektów, które pokazują zarówno wszechstronność, jak i zrównoważony rozwój tektury. Konkurs z roku na rok jest coraz lepszy, odkąd został uruchomiony w 1997 roku i jak zwykle nie możemy się doczekać niespodzianek czekających na zgłoszenia na następne wydarzenie! ”

„Po 25 latach zapotrzebowanie na ekologiczne materiały, takie jak karton, jest wyraźniejsze niż kiedykolwiek. Tektura jest odnawialna, nadająca się do recyklingu i biodegradowalna, co sprawia, że jest to naprawdę zrównoważony materiał. To bardzo budujące, że co roku odkrywamy nowe zastosowania tektury i staje się ona coraz bardziej popularna na rynku. Ten trend ciągłych innowacji produktowych i wzrostu rynku z pewnością nie zakończy się w dającej się przewidzieć przyszłości ”.

Na podstawie informacji Pro Carton

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności