recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Produkty do pakowania w papier firmy Ranpak uzyskały pełną certyfikację FSC®Poprzedni artykuł 

Ranpak Holdings Corp. (Ranpak) (NYSE: PACK), globalny lider w dziedzinie produkcji przyjaznych dla środowiska rozwiązań z zakresu opakowań papierowych dla branży e-commerce, przemysłowej oraz centrów logistycznych. (i przemysłowych łańcuchów dostaw) Ogłosił dziś, iż wszystkie jego europejskie zakłady produkcyjne uzyskały certyfikat łańcucha pochodzenia produktu (Chain of Custody) przyznany przez organizację Forest Stewardship Council® (FSC) i że od tej pory wszystkie produkty do pakowania wytwarzane przez Ranpak, przeznaczone na rynek europejski, rynek Środkowo Wschodni oraz rynek Azji i Pacyfiku, będą posiadały certyfikat FSC. Uzyskanie tego certyfikatu ugruntowuje misję firmy wyrażającą się w haśle „Tworzyć lepszy świat™”.

Cykliczność to główny cel operacji biznesowych mających na uwadze ochronę środowiska, zaś stosowanie opakowań z papieru pochodzącego z lasów, w których gospodarka prowadzona jest w sposób odpowiedzialny, stanowi jego dopełnienie. Cykl życiowy materiałów opakowaniowych Ranpak rozpoczyna się w lasach, którymi gospodaruje się w odpowiedzialny sposób, zaś gdy materiały zostaną już wykorzystane, mogą zostać z łatwością poddane recyklingowi za pomocą standardowej infrastruktury do przetwarzania odpadów lub też mogą ulec naturalnej biodegradacji, nie powodując długotrwałego zanieczyszczenia środowiska.

„Naszym celem w Ranpak jest pomaganie naszym klientom w prowadzeniu działalności biznesowej w możliwie jak najbardziej zrównoważony sposób, bez rezygnowania przy tym z wydajności czy wyników. Ponadto, oferując produkty posiadające certyfikat FSC, zachęcamy naszych klientów do tego rodzaju działań” – tłumaczy Omar Asali, prezes i CEO firmy Ranpak. „Nasze rozwiązania są niezwykle ważne dla naszych klientów, zarówno mając na uwadze korzyści dla środowiska i pozytywny wpływ na satysfakcję klientów, jak i reputację marki. Jesteśmy dumni z tego, że odgrywamy kluczową rolę w ograniczaniu wpływu naszych klientów na środowisko naturalne, pozwalając im na zastąpienie plastikowych opakowań lepszym i bardziej ekologicznym materiałem, jakim jest papier”.

FSC wyznacza standardy z zakresu odpowiedzialnej gospodarki lasami, zaś certyfikat FSC gwarantuje, iż produkty pochodzą z lasów uprawianych w odpowiedzialny sposób, co przynosi korzyści pod względem ekologicznym, społecznym i ekonomicznym. Jako dobrowolny program FSC wykorzystuje moc rynku, by chronić lasy dla przyszłych pokoleń. Obecnie na całym świecie ponad 380 milionów akrów lasów posiada certyfikat FSC.

„Czy to poprzez wychwytywanie węgla z atmosfery, czy też stanie na straży bioróżnorodności, lasy, w których prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka, stanowią niezbędny element na drodze do bardziej ekologicznej przyszłości” – mówi David Murgio, dyrektor ds. ekologii w Ranpak. „Ustanawiając i wprowadzając w życie standardy odpowiedzialnej gospodarki leśnej, FSC jest liderem w dbaniu o to, by lasy na całym świecie nadal odgrywały kluczową rolę, także dla przyszłych pokoleń. Certyfikat FSC stanowi wiarygodne i możliwe do zweryfikowania świadectwo łańcucha pochodzenia naszych produktów, wskazujący naszym klientom, iż poprzez stosowanie naszych wyrobów mogą oni być częścią tego rozwiązania” – wyjaśnia Murgio.

Od roku 1972 firma Ranpak jest wiodącym dostawcą przyjaznych dla środowiska papierowych wypełniaczy , które zabezpieczają produkty (rozwiązań zabezpieczających produkty), dążąc do wyeliminowania (zastąpienia)plastiku, który produkowany jest w ilości ponad 400 milionów ton rocznie. W przeciwieństwie do plastiku wszystkie papierowe materiały opakowaniowe Ranpak są odnawialne, biodegradowalne i podlegają lokalnemu recyklingowi.

Firma Ranpak jest członkiem Plastic Pollution Coalition, globalnego stowarzyszenia działającego na rzecz świata niezanieczyszczonego plastikiem oraz inicjatywy Sustainable Packaging Coalition zrzeszającej przedsiębiorstwa działające na rzecz wytwarzania bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań, by wprowadzać realne ulepszenia w systemach pakowania oraz zabierać autorytatywny głos w kwestiach związanych z opakowaniami ekologicznymi.

Na podstawie informacji firmy Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności