recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Nagroda Pro Carton Student Video Award ponownie celebruje zrównoważony rozwójPoprzedni artykuł 

Po udanym debiucie w ubiegłym roku, oficjalnie rozpoczęto kolejny konkurs Pro Carton Student Video Award. Studenci z całej Europy, którzy obecnie studiują w pełnym wymiarze godzin, są proszeni o uwolnienie swojej kreatywności i opracowanie niekonwencjonalnych koncepcji, a tym samym otrzymanie szansy na nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro.

W pierwszym roku konkursu wzięli udział uczniowie z 13 krajów europejskich, którzy stworzyli filmy o zaletach kartonu i opakowań kartonowych.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy muszą zademonstrować swoją pasję do ekologicznych opakowań, przesyłając krótki film, który ilustruje korzyści płynące z używania kartonu i opakowań kartonowych.

Film musi trwać od 30 sekund do dwóch i pół minuty. W przeciwnym razie zadanie można dowolnie interpretować, aby zapewnić jak największą swobodę dla pomysłów.

W 2020 roku jury złożone z ekspertów z branży filmowej i kartonowej wybrało dwóch godnych zwycięzców. Pierwsza zwycięska praca dotyczyła możliwości recyklingu tektury, podczas gdy druga zwycięska praca dotyczyła właściwości materiału kartonowego przy użyciu technik ASMR.

Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród ECMA oraz podczas ceremonii wręczenia nagród Pro Carton 2020 Carton E-vent

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nagroda Student Video Award zostanie ponownie przyznana w tym roku po jej wprowadzeniu w 2020 roku. Konkurs został bardzo dobrze przyjęty w całej Europie, szczególnie przez studentów filmu i mediów i pomimo ograniczeń narzuconych przez pandemię otrzymaliśmy wiele wysokiej jakości zgłoszeń. Uczniowie mogą nagrywać wideo za pomocą smartfona lub kamery cyfrowej. Najważniejsza jest podstawowa koncepcja kreatywna. Produkty i opakowania kartonowe mają wiele właściwości i zalet pod względem funkcjonalności i estetyki, ale oczywiście także pod względem przyjazności dla środowiska. Dzięki możliwemu rozluźnieniu blokad w ciągu najbliższych kilku miesięcy, uczniowie naprawdę będą mogli wcielić swoje pomysły w życie. Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, jakie niespodzianki czekają na tegoroczne nagrody!”

Udział w konkursie jest otwarty dla wszystkich studentów studiów dziennych z całej Europy. Maksymalnie może uczestniczyć razem czterech uczniów. Wszystkie zgłoszenia należy przesłać do 25 czerwca 2021 r.

Opis zadania i zasady konkursu można obejrzeć tutaj: https://www.procarton.com/awards/pro-carton-student-video-award/2021/

Na podstawie informacji Pro Carton

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności