Labelwerk GmbH instaluje pierwszy Xeikon 3030 REX w NiemczechPoprzedni artykuł 

Udany debiut: niemiecka drukarka etykiet Labelwerk GmbH zrobiła pierwszy krok w kierunku cyfrowego druku kolorowego za pomocą Xeikon 3030 REX. Firma zdecydowała się na cyfrową maszynę drukarską z serii REX firmy Xeikon, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na krótkie nakłady na etykiety i rosnącym wymaganiom jakościowym. Maszyna została zainstalowana na początku kwietnia 2021 roku i jest pierwszą tego typu w Niemczech. Portfolio Xeikon REX obejmuje szereg regenerowanych drukarek Xeikon, stanowiących atrakcyjną i niedrogą opcję dla drukarń i dostawców usług poligraficznych, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność poprzez dodanie aplikacji cyfrowych.

Labelwerk GmbH (www.labelwerk.de) jest firmą zarządzaną przez właściciela, która zatrudnia obecnie 18 pracowników. Koncentruje się na etykietach samoprzylepnych dla przemysłu farmaceutycznego, w tym wielu marek generycznych. W portfolio klientów znajdują się również firmy z branży motoryzacyjnej oraz przedsiębiorstwa produkcyjne z całych Niemiec, a także z innych krajów europejskich. Przed zakupem druku cyfrowego Xeikon 3030 REX, portfolio produkcyjne Labelwerk składało się z pięciu maszyn offsetowych używanych głównie do druku książek i dwóch drukarek zwojowych heatsetowych, a także nieco przestarzałej monochromatycznej laserowej maszyny drukarskiej do kodów kreskowych, która była wystarczająca, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na czas.

Czasy się jednak zmieniły, jak wyjaśnia dyrektor zarządzający Jens Hermann: „Przez wiele lat głównym celem technicznych etykiet farmaceutycznych była dokładna reprodukcja informacji medycznych. Te etykiety stały się teraz „kolorowe”, co oznacza, że zawierają efekty kolorystyczne i zawartość graficzną. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na krótsze serie z często zmieniającymi się obrazami i różnymi wersjami językowymi ”. Labelwerk zareagował na to, podejmując decyzję o zakupie Xeikon 3030 REX, po szeroko zakrojonych badaniach rynkowych.

Spójny, całościowy pakiet przechylający szalę

„Szczerze mówiąc, przez długi czas sprzeciwialiśmy się wybieraniu cyfrowej ścieżki kolorów ze względu na obawy dotyczące kosztów i jakości. Jednak ogólnie technologie druku cyfrowego poczyniły ogromne postępy. W szczególności propozycja Xeikon, abyśmy zakupili regenerowaną drukarkę za ułamek ceny nowej, przeważyła dla nas równowagę. W porównaniu z innymi dostawcami cyfrowych maszyn drukarskich Xeikon oferował najlepszy ogólny pakiet ”- kontynuuje Jens Hermann. Na nowym Xeikon 3030 REX można produkować etykiety opowierzchni do około 400 metrów kwadratowych z większym zyskiem niż na offsetowej maszynie drukarskiej, ponieważ koszty związane z tradycyjnym przygotowaniem do druku, takie jak płyty i przygotowanie do druku, nie są ponoszone - zamówienie jest po prostu wysyłane do drukarki za naciśnięciem jednego przycisku. Kolejną zaletą, według Hermanna, jest ostrość i definicja drobnego czarnego tekstu na przezroczystej folii.

„Dla firmy o tej skali wejście do druku cyfrowego może być ogromnym wysiłkiem finansowym. Xeikon wprowadził portfolio regenerowanych maszyn REX, aby umożliwić małym i średnim firmom poligraficznym, takim jak my, wejście na rentowny i rozwijający się rynek druku cyfrowego bez konieczności ponoszenia dużych kosztów inwestycyjnych, które były wcześniej wymagane ”- mówi Jürgen Zeußel, kierownik sprzedaży ds. Etykiet i opakowań Niemcy w Flint Group Digital.

Xeikon 3030 REX to pełnokolorowa cyfrowa drukarka z nieprzezroczystym białym atramentem o rozdzielczości 1200 dpi. Wisienką na torcie jest cyfrowy front end Xeikon X-800, który można zintegrować z istniejącym systemem MIS. Pozwala to na w pełni zautomatyzowany proces przygotowywania zamówień i bezproblemową obsługę nawet złożonych projektów ze zmiennymi danymi. REX oznacza regenerowaną, ekologiczną oraz renomowaną i wysoko cenioną jakość Xeikon.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności