Zrównoważony rozwój dzięki systemowi: hubergroup wprowadza na rynek system mieszania farb na bazie wodyPoprzedni artykuł 

HYDRO-X Green Line Premium obejmuje szeroki zakres zastosowań w druku fleksograficznym i wklęsłym.
HYDRO-X Green Line Premium obejmuje szeroki zakres zastosowań w druku fleksograficznym i wklęsłym.

Większy zrównoważony rozwój i elastyczność dla drukarni i producentów opakowań – to obietnica HYDRO-X Green Line Premium, nowego systemu mieszania farb na bazie wody od hubergroup Print Solutions. Klienci mogą korzystać z systemu modułowego, aby wybrać dokładnie te komponenty z portfolio, których wymagają ich produkty. Wszystkie komponenty posiadają certyfikat Cradle to Cradle Certified® na poziomie Bronze, dzięki czemu opakowanie może być zaprojektowane tak, aby było zarówno ekologiczne, jak i kolorowe.

Szeroka gama kolorów i szerokie pole zastosowań w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem – taki był cel hubergroup przy opracowywaniu HYDRO-X Green Line Premium. „Ważne było dla nas opracowanie więcej niż jednego zrównoważonego produktu na bazie wody. Chcieliśmy, aby cała nasza oferta była zrównoważona i zapewniała klientom elastyczność w wyborze tych komponentów, które pasują do ich opakowania” – mówi dr Christian Schirrmacher, Global Project Manager Water-Based Inks w hubergroup, o podstawowej idei nowego systemu modułowego. Ponieważ wszystkie koncentraty farb, mieszanki i dodatki są do siebie dopasowane i można je dowolnie łączyć, HYDRO-X Green Line Premium obejmuje szeroki zakres zastosowań w druku fleksograficznym i wklęsłym – od opakowań elastycznych z papieru, aluminium lub folii z tworzywa sztucznego po tekturę falistą kartony tekturowe lub składane.

W celu zbadania i poprawy wpływu na środowisko wszystkich składników systemu mieszania farb z zastosowaniem holistycznego podejścia, hubergroup nawiązała współpracę z Instytutem Innowacji Produktów Cradle to Cradle. Instytut angażuje się we wspieranie innowacji w gospodarce o obiegu zamkniętym i przyznaje certyfikaty w oparciu o certyfikowany standard produktu Cradle to Cradle, obejmujący kompleksowe kryteria w zakresie zdrowia materiałów, ponownego wykorzystania materiałów, energii odnawialnej i zarządzania węglem, gospodarki wodnej i sprawiedliwości społecznej. Wszystkie składniki systemu mieszania farb HYDRO-X Green Line Premium posiadają certyfikat Cradle to Cradle na poziomie Bronze.

„Poprzez zewnętrzną ocenę chcemy zapewnić naszym klientom przejrzystość i bezpieczeństwo w zakresie wpływu naszych farb na środowisko. Jednak ważne było dla nas również, aby certyfikacja nie wpływała na zastosowanie naszych produktów. Tak więc drukarze, którzy chcą używać Produkty certyfikowane przez Cradle to Cradle z naszej serii HYDRO-X nie muszą zmieniać swoich procesów i mogą oczekiwać takiej samej dobrej wydajności i trwałości jak wcześniej. Właściciele marek mogą używać tych samych wzorów i form opakowań co wcześniej – tylko bardziej zrównoważonych”, mówi Dr Christian Schirrmacher.

Na podstawie informacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności