Kornit Digital i threeASFOUR nadają kształt przyszłości mody i technologii z kolekcją KUNDANI podczas New York Fashion WeekPoprzedni artykuł 

Kornit Digital Ltd. (NASDAQ: KRNT), światowy lider w dziedzinie cyfrowych technologii produkcji tekstyliów, ogłosił dziś współpracę z projektantami mody threeASFOUR. Nowa kolekcja KUNDALINI miała dziś swoją premierę podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, demonstrując wyjątkowe możliwości projektantów z branży modowej w wyrażaniu błyskotliwości, kreatywności i wyjątkowej jakości dzięki wykorzystaniu zrównoważonych technologii produkcji mody na żądanie Kornit.

Założona w 2005 roku firma threeASFOUR zbudowała spuściznę łącząc najnowocześniejszą technologię z tradycyjnym rzemiosłem, aby tworzyć przedmioty, które są zarówno modą, jak i sztuką. Skomplikowane projekty kolekcji KUNDALINI uwalniają w pełni wartość innowacyjnej i najnowocześniejszej technologii Kornit i pokazują moc cyfrowego podejścia do mody. Cała kolekcja została wyprodukowana przy użyciu rewolucyjnej technologii Kornit MAX, która oferuje niespotykane dotąd możliwości cyfrowego zdobienia i projektowania.

Ściśle współpracując z Kornit, firma threeASFOUR była w stanie zachować pełną swobodę projektowania zgodnie z ich wizją, jednocześnie szybko i znacznie eliminując marnotrawstwo. Wykorzystanie technologii Kornit pozwoliło ich projektantom skrócić cykle projektowe do zaledwie dni, a w niektórych przypadkach nawet godzin, co jest nie do pomyślenia w przypadku tradycyjnych sposobów wytwarzania mody.

„Współpraca z czołowymi światowymi projektantami, takimi jak ThreeASFOUR, pokazuje, że produkcja mody może być czystsza i bardziej zrównoważona, a jednocześnie wydajna i bardziej wrażliwa na inspirację i kreatywność” – powiedział Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital. „Po ogromnym sukcesie Tygodnia Mody w Tel Awiwie tworzymy teraz wystawy i partnerstwa w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie i innych globalnych centrach mody, które muszą przyjąć ekologiczne, cyfrowe środki produkcji. Ta współpraca z threeASFOUR to kolejny krok na naszej drodze do stania się systemem operacyjnym dla zrównoważonej mody zbliżeniowej na żądanie”.

„Zbudowaliśmy naszą markę na przekraczaniu granic, postępie społecznym i łączeniu mody z naturą i sobą, jednocześnie eksperymentując z innowacjami technologicznymi” – powiedział Adi Gil, dyrektor kreatywny w threeASFOUR. „Nasza wizja bardziej zrównoważonej i znaczącej mody łączy nas z Kornit Digital, którego technologie wydają się być zaprojektowane od podstaw, aby pomóc nam osiągnąć nasze cele. Jesteśmy podekscytowani nieskończoną swobodą projektowania, jaką rozwiązania Kornit do produkcji na żądanie oferują branży modowej, oraz tym, jak mogą one pomóc w rozwoju naszej marki oraz podniesieniu naszego profilu i dostępności na rynku”.

Ekosystem produkcji na żądanie Kornit Digital zużywa znacznie mniej wody i energii oraz generuje znacznie mniej emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z tradycyjnymi analogowymi procesami produkcyjnymi. Jako kamień węgielny wydajnego modelu produkcji mikrofabryk, technologia Kornit wykorzystuje bezpieczne i zrównoważone materiały eksploatacyjne, aby umożliwić produkcję w bliskiej odległości, eliminując straty logistyczne, podatność i czas wprowadzania na rynek związany z wielonarodowymi łańcuchami dostaw.

Aby zobaczyć wydarzenie, które miało miejsce dzisiaj podczas New York Fashion Week, kliknij tutaj.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności