Printify pozyskuje 45 milionów dolarów, aby rozszerzyć globalny rynek druku na żądaniePoprzedni artykuł 

Printify, wiodąca firma zajmująca się drukiem na żądanie, ogłosiła, że pozyskała 45 milionów dolarów w ramach finansowania serii A prowadzonego przez Index Ventures, z udziałem H&M Group, Virgin Group, założycieli wiodących firm technologicznych Transferwise, Vinted, Squarespace, RedHat i rozrywki inwestorzy branżowi, tacy jak Dreamers VC Willa Smitha. Printify wykorzysta tę inwestycję do dalszego rozwoju swojego rynku na całym świecie.

Jako dobrze prosperująca platforma eCommerce, Printify napędza szybko rozwijającą się gospodarkę twórców, umożliwiając każdemu rozpoczęcie działalności gospodarczej i tworzenie własnych unikalnych produktów. Dzięki Printify każdy artykuł jest produkowany dopiero po sprzedaży i wysyłany bezpośrednio do klienta końcowego, co oznacza brak inwestycji z góry i minimalne ryzyko. Katalog Printify oferuje największy wybór dostosowywalnych produktów. Łączy handlowców z partnerami zajmującymi się produkcją poligraficzną w ponad 100 lokalizacjach na całym świecie, z najszerszym zasięgiem w USA, głównym rynku. W ubiegłym roku wzrost Printify przyspieszył, obsługując obecnie ponad 2 miliony zarejestrowanych handlowców.

Firma z siedzibą na Łotwie buduje silny zespół, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Dziś Printify zatrudnia blisko 500 osób z całego świata, a liczba pracowników podwoiła się w ciągu ostatniego roku i planuje dalszy rozwój. Obecnie istnieje ponad 70 otwartych stanowisk w zakresie produktów, inżynierii, marketingu i projektowania, z których prawie wszystkie są przyjazne dla użytkowników zdalnych.

„Naszą misją jest zbudowanie stale rozwijającej się platformy, która pozwoli każdemu rozpocząć działalność eCommerce przy jak najmniejszych inwestycjach i ryzyku. Naszą wizją jest przekształcenie eCommerce z produkcji masowej na produkcję na żądanie, eliminując nadmierne zapasy i zmniejszając marnotrawstwo środowiska” – mówi James Berdigans, założyciel i dyrektor generalny Printify. „Ubiegły rok przyniósł znaczące zmiany w branży, ponieważ klienci coraz częściej wybierali zakupy online, a coraz więcej sprzedawców szukało możliwości uzyskania dodatkowego dochodu. Jesteśmy dumni, że możemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie twórców i przedsiębiorców i planujemy kontynuować nasz szybki rozwój poprzez ekspansję na nowe rynki i inwestowanie w zespół najbardziej utalentowanych i ambitnych ludzi z całej Europy”.

„Printify to wiodący rynek produkcji na żądanie, oferujący największy wybór produktów i dostawców druku” — komentuje Dino Becirovic, dyrektor w Index Ventures. „Usunęli wszystkie bariery w tworzeniu produktów i umożliwili ponad 2 milionom twórców uruchomienie udanych firm handlowych za naciśnięciem jednego przycisku. Z biegiem czasu, w miarę jak coraz więcej producentów pojawia się w Internecie i dostępnych jest więcej metod, Printify pozwoli każdemu twórcy na wprowadzenie ich najdziksze pomysły produktowe do rzeczywistości."

„Zważywszy, że świat doświadcza szybkiego rozwoju usług na żądanie, H&M Group jest zachwycona, że zainwestowała w Printify i odpowiedzialny za to zespół. Realizacja wizji założyciela i ich dotychczasowy imponujący sukces świadczy nie tylko o skalowalności produktu, ale także o jego zdolności do bycia długoletnim liderem branży w tej dziedzinie” – dodaje Elise Fahlen, menedżer ds. inwestycji w H&M CO:LAB.

Na podstawie informacji firmy Printify

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności