Mondi zdobywa hat-trick w austriackim konkursie Green Packaging Star AwardsPoprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w branży opakowań i papieru, zdobył trzy nagrody za zrównoważone opakowania w austriackim konkursie Green Packaging Star Awards.

Coroczne nagrody Green Packaging Star Awards wyróżniają przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie opakowań i recyklingu, a także związane z opakowaniami ulepszenia procesów operacyjnych w produkcji, logistyce i dystrybucji. Nagroda przyznawana jest przez magazyn Kompack oraz Austriacki Instytut Badawczy Chemii i Technologii. Jurorzy tych nagród docenili wysoki standard trzech produktów Mondi:

Papier EcoVantage do toreb na zakupy Tesco

Współpraca Mondi z detalistą ma na celu zamknięcie pętli poprzez działanie w całym łańcuchu dostaw. Współpraca polega na tym, że Mondi przetwarza istniejące odpady opakowaniowe z tektury falistej Tesco, a następnie przekształca je w papier EcoVantage. Współpracując z siecią swoich konwerterów, produkowane są torby na zakupy, z których korzystają klienci Tesco Central Europe. To partnerstwo pomaga Tesco dążyć do osiągnięcia celu zerowej emisji netto, używając włókien pochodzących z recyklingu i świeżych, które są łączone, aby dostarczyć nadającą się do recyklingu i wysoce wydajną torbę na zakupy.

WalletPack Nadający się do recyklingu do dobrze znanych niemieckich wędlin

Współpracując z Bell Germany, Mondi stworzyło opakowania dla gamy wędlin w plasterkach „Abraham” producenta mięsa. WalletPack Recyclable, jednomateriałowe rozwiązanie, które pomaga zapobiegać marnowaniu żywności, zostało zweryfikowane przez niemiecki instytut cyclos-HTP jako nadaje się do recyklingu w 93%. Dzięki złożonemu podejściu wędliny są świeże i łatwo dostępne, a ich produkcja wymaga o 37% mniej materiału. Uruchomiony na początku 2021 r. ma zaoszczędzić 35 ton odpadów z tworzyw sztucznych rocznie dla Bell Germany.

Funkcjonalny papier barierowy zastępujący opakowania z tworzyw sztucznych

Powlekane barierowo papiery funkcjonalne Mondi mają na celu przekształcenie opakowań dla szeregu produktów, w tym żywności i zabawek, gdzie do tej pory papier był niewyobrażalny jako zrównoważona alternatywa. Idealny zamiennik laminatów z tworzyw sztucznych, papiery barierowe mogą być używane do suchej żywności, mrożonej żywności, opakowań wtórnych i opakowań typu flow-pack. W pełni nadają się do recyklingu w większości istniejących strumieni papieru, chronią przed tłuszczem i parą wodną i mogą pracować na istniejących liniach formowania i zamykania (FFS).

Peter Orisich, dyrektor generalny Flexible Packaging & Engineered Materials, Mondi, mówi: „Jesteśmy zaangażowani w podejmowanie działań na rzecz klimatu i tworzenie rozwiązań opartych na obiegu zamkniętym. W naszym planie działania MAP2030 określiliśmy nasze ambitne zobowiązania i cele w zakresie zrównoważonego rozwoju na następne dziesięć lat. Cieszymy się, że produkty te zostały wyróżnione nagrodami Kompack Green Packaging Star za ich referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Na podstawie informacji firmy Grupa Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności