Połączenie sił polskiej firmy Stamp Systems i brytyjskiej Arden EngravingPoprzedni artykuł 

Dwie wiodące, europejskie firmy zajmujące się grawerowaniem i uszlachetnianiem druku łączą siły w celu rozszerzenia swojej działalności na całą Europę.

Brytyjska firma Arden Engraving nawiązała współpracę z polską firmą Stamp Systems.

Grupa Arden działa na rynku od 1964 roku a jej częścią jest Arden Engraving. Tworzy tłoczenia i narzędzia do tłoczenia folią na gorąco dla największych producentów opakowań i etykiet. Firma prowadzi działalność na całym świecie m.in. w Niemczech i USA.

Stamp Systems powstał w 2019 roku w Polsce i jest cenionym producentem kompleksowych narzędzi i matryc dla sektora opakowań. Firma jest znana ze swojego innowacyjnego podejścia.

Partnerstwo Stamp Systems i Arden Engraving to połączenie doświadczenia inżynierskiego i uzupełnienie kompetencji obu firm. Rozszerzenie zakresu działań stanowi dużą szansę rozwoju, co pomoże lepiej obsługiwać klientów.

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Stamp Systems, firmą, która łączy wysokiej klasy umiejętności i doświadczenie w zakresie tworzenia innowacyjnych narzędzi do tłoczenia i foliowania, dzięki temu umożliwi nam obu rozszerzenie działalności i przyspieszenie strategii rozwoju. Arden Engraving i Stamp mają wspólną historię, jeśli chodzi o współpracę z wiodącymi światowymi producentami opakowań i etykiet, co stanowi doskonałą podstawę do tworzenia nowoczesnych technologii, które zapewnią najwyższą w branży jakość uszlachetniania. Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo przyniesie ogromne korzyści wszystkim naszym klientom i wzmocni naszą pozycję na rynku” - mówi Martin Poynter, dyrektor zarządzający w firmie Arden Engraving.

Arden Engraving inwestuje w nowe maszyny i technologie w firmie Stamp Systems, która mieści się w Poznaniu i zatrudnia 20 osób.

Stamp Systems to wiodący producent matryc poligraficznych do uszlachetniania druku w Polsce. Podobnie jak Arden Engraving stawia na najwyższą jakość produkowanych narzędzi, poszukiwanie innowacji i satysfakcję klienta.

Marcin Rudziakowicz, prezes Stamp Systems: „W strategii, którą przyjęliśmy postawiliśmy sobie za cel stworzenie oferty kompleksowej, w której klient znajdzie wszystko czego potrzebuje. Prowadziliśmy wiele rozmów z firmami na całym świecie, które rozważaliśmy do współtworzenia sukcesu marki Stamp Systems na arenie międzynarodowej. W efekcie zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły i know-how z firmą Arden, której marka, jakość oraz ponad 50-letnie doświadczenie idealnie pasują do naszej filozofii. Kierujemy się podobnymi wartościami w życiu osobistym i biznesowym oraz rozwijaniem potencjału, który już mamy. Dzięki współpracy z Arden następuje obustronna wymiana technologiczna, poszerzenie oferty naszej firmy oraz początek nowych projektów rozwojowych, które w przyszłości zaowocują kolejnymi hitami rynkowymi, takimi jak nasza innowacyjna technologia Stamp_plast.”

Obie firmy będą nadal działać pod swoimi markami, ale dzięki połączeniu sił na rynku pojawią się nowe, atrakcyjne produkty. Innowacyjne projekty wynikające z partnerstwa Stamp Systems i Arden Engraving to m.in. rozwój matryc i patryc z tworzywa STAMP_plast i silikonu, wykorzystanie technologii laserowej do tłoczenia matryc 3D oraz automatyzacja części procesów produkcyjnych.

Na podstawie informacji firm Arden Engraving oraz Stamp Systems

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności