Powłoki kompostowalne z certyfikatem Michelman’s Biodegradable Products Institute (BPI) otrzymały wiele międzynarodowych nagródPoprzedni artykuł 

Michem® Coat 525, jedna z niedawno certyfikowanych powłok kompostowalnych Instytutu Produktów Biodegradowalnych (BPI) firmy Michelman, otrzymała srebrną nagrodę za innowacyjne materiały opakowaniowe podczas chińskich nagród PACKCON Star w 2021 r. Firma Michelman China przesłała pojemniki z tą powłoką do oceny podczas PACKCON 2021, jednej z najważniejszych imprez branżowych w branży opakowaniowej w Chinach, prezentującej trendy i rozwój w Chinach.

Michelman wyróżniał się spośród ponad 20 firm po kompleksowej ocenie przez uczestników wydarzenia i jurorów branżowych. Guangzhou Procter & Gamble Technology Innovation Co., Ltd., Hewlett-Packard (China) Co., Ltd., Shunqihe (Shenzhen) Technology Co., Ltd., Wydział Drukarstwa i Opakowań Uniwersytetu Wuhan, RRD Asia, Dongguan City Jingli W ocenie brali udział Can Co., Ltd., Fudan Shanghai Institute of Visual Arts, Shenzhen Green Song Design Consulting Co., Ltd., Wuhan Pufan Design i inni przedstawiciele użytkowników końcowych.

Podczas oceny powłoka została wysoko oceniona, uzyskując wysokie noty za wolną od PFAS, nadającą się do ponownego roztwarzania i kompostowalną. Michem® Coat 525 zapewnia również maksymalną wydajność olejów i smarów w pulpie formierskiej i innych zastosowaniach spożywczych opartych na włóknach.

Indyjskie Stowarzyszenie Opakowań Giętkich i Składanych Kartonu (IFCA) niedawno przyznało Michelman India nagrodę IFCA Star Award za HydraBan® 8000, wodoodporną powłokę papierową wolną od PFAS, o doskonałej podatności na klejenie i drukowność. Podobnie jak Michem® Coat 525, udowodniono, że ulega biodegradacji w środowisku kompostu przemysłowego i przeszedł testy biodegradacji i ekotoksyczności, aby otrzymać certyfikat. Obie powłoki mogą być stosowane w ilościach typowych dla aplikacji, do których są przeznaczone, przy minimalnych ograniczeniach. Dodatkowo HydraBan® 8000 jest zatwierdzony przez FDA do bezpośredniego kontaktu z żywnością i, podobnie jak Michem® Coat 525, jest idealny do zastosowań w opakowaniach do żywności na bazie włókien.

Portfolio produktów z certyfikatem BPI firmy Michelman obejmuje Michem® Coat 2000, funkcjonalną powłokę, która zapewnia maksymalną wydajność olejów i smarów z dodatkowymi powłokami, które są obecnie testowane. Ponadto portfolio powłok kompostowalnych firmy Michelman jest obecnie dostępne tylko w Ameryce Północnej, a globalny rozwój jest w toku.

Na podstawie informacji firmy Michelman

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności