Nowe zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe od Holmen IggesundPoprzedni artykuł 

Prototyp Conic to nowe rozwiązanie opakowaniowe na bazie drewna, które umożliwi markom osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym utrzymaniu ich pozycji premium. Nowe rozwiązanie, opracowane przez Holmen Iggesund we współpracy z organizacjami partnerskimi, wykorzystuje nową technologię zastępowania tworzyw sztucznych materiałami naturalnymi w produktach formowalnych.

Prototyp jest całkowicie opartym na drewnie, formowalnym rozwiązaniem opakowaniowym premium, które ilustruje, w jaki sposób trójwymiarowe produkty, które zwykle są wykonane z tworzyw sztucznych, takie jak kubki i tace, można wytwarzać z trwałych materiałów.

„Formables to całkiem nowy kierunek dla Holmen Iggesund”, mówi Hein van den Reek, dyrektor ds. Formables w Holmen Iggesund. „Ale patrzymy na potrzeby przyszłości i klientów”.

Pierwotny prototyp został opracowany dla przemysłu kosmetycznego. Składa się z wkładu w kształcie stożka, który może być używany do kremów lub mydeł w płynie oraz przezroczystego pojemnika. Garnki wyglądają jak wykonane z plastiku, a uchwyt wygląda jak szkło. Ale wszystkie są wykonane z włókien drzewnych. Pudełko zewnętrzne jest wykonane z tektury Invercote firmy Holmen Iggesund.

Van den Reek wyjaśnia, że produkt nie jest gotowy na półkę. Wymaga dalszego rozwoju. Ale dodaje, jest to również koncepcja pokazująca, co może osiągnąć współpraca. Jednym z kluczowych współpracowników jest The Loop Factory, innowacyjny start-up, który opracował technologię formowania na sucho, która tworzy materiały formowalne z włókien drzewnych Holmen Iggesund. Innym kluczowym współpracownikiem w projekcie jest Grow, firma zajmująca się doradztwem w zakresie rozwoju marki, której Future Packaging Lab współpracuje z inżynierami z Loop w celu tworzenia komercyjnych aplikacji z wykorzystaniem tej technologii.

Van den Reek dodaje, że podejście oparte na współpracy skraca czas potrzebny na wprowadzenie nowych produktów na rynek. „To dzięki wspólnemu uczeniu się i współpracy sprawiasz, że materiał, maszyna, projekt i marka współpracują ze sobą”, mówi. „Jeśli pracujesz w całym łańcuchu wartości, możesz wymyślić produkty, których ludzie potrzebują, są zrównoważone i wiemy, jak traktować je w życiu pozagrobowym”.

Kolejne etapy rozwoju technologii obejmą demonstrację przemysłową i dalsze tworzenie ekosystemu partnerów, aby móc ją skalować i wprowadzać na rynek.

Holmen Iggesund i Conic będą obecni na targach LUXE PACK w Monako. Odwiedź nas 27-29 września na stoisku I15.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności