Chińska drukarnia etykiet osiąga lepszy wskaźnik OEE dzięki płytom AWP™ CleanPrintPoprzedni artykuł 

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała, że wiodąca chińska drukarnia etykiet przeszła na płyty fleksograficzne Asahi CleanPrint AWP™ ze swoich standardowych płyt fleksograficznych po obszernym porównaniu na żywo dwóch płyt obsługujących prace z farbą UV. Firma odnotowała poprawę OEE nawet o 46% w przypadku niektórych stanowisk, ze średnią poprawą o 21%.

Zakres prac wahał się od typowego drukowania etykiet czterokolorowych po bardziej złożone zadania siedmiokolorowe z sitodrukiem i folią. W ekstremalnym przypadku, przy pracy czterokolorowej, drukarka obsługująca konkurencyjne płyty zatrzymywała się na czyszczenie płyt 24 razy po około trzech minutach na zdarzenie, podczas gdy drukarka obsługująca płyty AWP™ wymagała czyszczenia płyt tylko raz.

W branży fleksograficznej, Ogólna Efektywność Sprzętu, czyli OEE, jest miarą wydajności maszyny drukarskiej. To kalkulacja – OEE = Dostępność x Wydajność x Jakość – daje procent OEE. Jest to oparty na faktach sposób mierzenia wydajności Twojej działalności i określania sposobów jej ciągłego doskonalenia w czasie.

„Uznaliśmy, że wyniki tych testów są dość interesujące i zgodne z naszym ogólnym doświadczeniem w branży”, powiedział Ryo Ichihashi, dyrektor generalny centrum technicznego Asahi Kasei Electronics Materials (Suzhou). „W przypadku tej drukarki etykiet jakość dostarczana przez dwie płyty była mniej więcej taka sama, ale dostępność i wydajność zostały znacznie ulepszone dzięki płytom Asahi CleanPrint AWP™. Oznacza to, że firma będzie teraz w stanie wyprodukować średnio o 21% więcej pracy w swoim sklepie przy podobnej jakości, co przekłada się na znaczny wzrost zysków”.

Płyty fleksograficzne CleanPrint firmy Asahi Photoproducts zostały specjalnie opracowane przez naszych inżynierów chemików w celu przenoszenia pozostałej farby na zadrukowane podłoże, redukując przerwy w prasie podczas czyszczenia płyt, zapewniając jednocześnie wyjątkową, stałą jakość przez cały cykl. Skutkuje to wyższą jakością, mniejszą ilością odpadów i poprawą OEE, co wyraźnie wykazano w badaniu porównawczym tej chińskiej drukarni etykiet.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności