Kraje DACH odniosły sukces w European Carton Excellence Award 2021Poprzedni artykuł 

Zdobywca złotej nagrody: Różowe pudełko na prezent
Zdobywca złotej nagrody: Różowe pudełko na prezent

Kraje DACH, tj. Niemcy, Austria i Szwajcaria, wspólnie otrzymały wiele ważnych nagród na European Carton Excellence Award 2021. Przetwórcy kartonu z Niemiec zdobyli upragnione nagrody w kategorii, a przetwórca kartonu ze Szwajcarii został uhonorowany trzema oddzielnymi złotymi Trofeami.

Tegorocznych zwycięzców ogłoszono podczas wirtualnego wydarzenia Carton Awards E-vent 2021 6 września, zorganizowanego przez Pro Carton

  • Europejskie Stowarzyszenie Producentów Tektury i Pudełek Składanych
  • oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu (ECMA).

Zwycięzcą w kategorii Food and Beverage - Recycled Fibres został przetwórca tektury MM Neupack z siedzibą w Niemczech, z koszem owoców wykonanym z tektury firmy MM Board & Paper. Jako alternatywa dla konwencjonalnych termoformowanych tacek z tworzywa sztucznego, opakowanie składa się z elastycznego materiału tekturowego, który można dostosować do odpowiednich wymagań dotyczących przechowywania i transportu owoców ziarnkowych. Opakowanie posiada również zintegrowane okrągłe uchwyty, które nadają mu wygląd małego kosza. Kreatywny projekt pozwala konsumentom oglądać produkt wewnątrz zarówno od góry opakowania, jak i przez otwory wentylacyjne po obu stronach.

Karl Knauer z Niemiec otrzymał również jedną z najwyższych nagród jako zwycięzca w kategorii Opakowanie ogólne - Włókno z recyklingu z opakowaniem bez plastiku dla szczoteczki do zębów Aquafresh / Dr.Best wykonanej z tektury firmy Weig Karton. Zwycięski projekt wykonany z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony i nadających się do recyklingu ma innowacyjne, oparte wyłącznie na roślinach, wolne od inżynierii genetycznej okienko obserwacyjne, przez które konsumenci mogą zobaczyć główkę szczoteczki do zębów i dobrze znaną szyjkę z giętką strefą. Nie ma potrzeby oddzielania folii od tektury, ponieważ folia ulega naturalnemu rozkładowi, a kompozyt w pełni nadaje się do recyklingu.

Martin Glatz, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu, badań i rozwoju w firmie Karl Knauer KG, skomentował: „Gala wręczenia nagród European Carton Excellence Awards jest zawsze jedną z najbardziej ekscytujących dat w kalendarzu branży kartonów i pudełek składanych. wyjątek. Jesteśmy bardzo dumni z przyznanej przez nas nagrody w kategorii żywności i napojów - włókna pochodzącego z recyklingu wraz z opakowaniem, które naszym zdaniem stanowi doskonałe rozwiązanie globalnego problemu odpadów z tworzyw sztucznych.”

Platynowe i złote nagrody przyznano wielu projektom, które jury uznało za wyjątkowe i szczególnie godne uznania, przy czym firma AR Packaging Swiss AG ze Szwajcarii otrzymała trzy złote nagrody.

Cardboard Rose Gift Box od BillerudKorsnäs ma wycięcie w kratce ogrodowej, które pozwala konsumentom zobaczyć produkt w środku, a także przyciągające wzrok zamknięcie górne, które wygląda jak kwiat róży, ale w rzeczywistości ma kształt skrzydeł motyla. Drugie zwycięskie zgłoszenie firmy AR Packaging Swiss AG, Dental Sticks, to zajmujące niewiele miejsca pudełko na wykałaczki z mechanizmem otwierania Z-click i wysokiej jakości brązową powłoką powierzchni, która zastępuje dowolny materiał plastikowy świeżą tekturą włóknistą z MM Board and Paper. Ostatnim doskonałym postem jest Curodont Sensitive - atrakcyjne pudełko prezentacyjne z zakładkami na wieczku, które podciągają, wypychając kartonową wkładkę i wszystkie zawarte w niej produkty. Projekt opakowania składa się z tektury firmy BillerudKorsnäs i Stora Enso.

Ivo Kassel, dyrektor zarządzający w AR Packaging Swiss AG, skomentował: „Nasze opakowanie demonstruje wiele możliwych zastosowań tektury w sektorach kosmetycznym i zdrowotnym oraz jak innowacyjne wzornictwo może fascynować i inspirować klientów, oferując jednocześnie praktyczne i zrównoważone opakowanie dla produkty. Nagrody świadczą o umiejętnościach technicznych naszego wspaniałego zespołu projektantów konstrukcji.”

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton, skomentował: „Nagroda European Carton Excellence Award 2021 była naprawdę wyjątkowa – doskonała okazja do świętowania 25-lecia! Przetwórcy tektury z Niemiec, Austrii i Szwajcarii po raz kolejny pokazali, że są liderami rynku w opracowywaniu innowacyjnych projektów, które są zarówno atrakcyjne, jak i zrównoważone.”

Wszystkie zwycięskie zgłoszenia do European Carton Excellence Award 2021 można obejrzeć tutaj:
https://www.procarton.com/awards/carton-excellence-award/2021/

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności