Reproflex3 cieszy się elastyczną produkcją płyt z technologią obrazowania firmy XSYSPoprzedni artykuł 

Założona w 1996 r. w Newcastle Upon Tyne firma Reproflex3 oferuje produkty i usługi w zakresie pakowania, w tym płyty drukarskie, reprografię, zarządzanie grafiką, zarządzanie przepływem pracy online i makiety opakowań. Jej klientami są drukarnie fleksograficzne, agencje kreatywne i właściciele głównych marek FMCG w Wielkiej Brytanii, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, Indiach i Australazji. Firma rozpoczęła pracę z produktami nyloflex®, gdy były one produkowane przez BASF, a następnie przez Flint Group Flexographic, a teraz pracują z XSYS od ponad dwóch dekad.

„Decyzja o zainstalowaniu ThermoFlexX TFxX 80-D została podjęta w czasie, gdy obserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości płyty fleksograficzne w większych rozmiarach do druku szerokiego zwoju opakowań elastycznych”, wyjaśnia Gavin Lowes, Global Manufacturing Manager w Reproflex3. „Tendencja do szybszej realizacji również nabierała tempa, dlatego zależało nam na przyspieszeniu produkcji blach grubych. Wierzyliśmy, że podwójna głowica ThermoFlexX TFxX ¬¬80-D jest najlepszym rozwiązaniem na rynku spełniającym te potrzeby i nie zawiedliśmy się”.

Dziś Reproflex3 ma również biura w Dubaju, Bombaju i Nowej Zelandii. Partnerstwa rozszerzyły zasięg firmy, a ostatnio podpisano umowę z ARC International na wprowadzenie nowej technologii VORTEX na rynek tektury falistej w USA.

„Specjalizujemy się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do druku fleksograficznego, które odnoszą się do każdego punktu styku na drodze rozwoju opakowania, od projektu do końcowej produkcji druku”, mówi Lowes. „W tym celu opieramy się na najbardziej zaawansowanej technologii w branży. Termowizor ThermoFlexX oferuje nam szybsze i bardziej zrównoważone podejście, które pomogło zoptymalizować nasz przepływ pracy”.

Większa produktywność i mniej odpadów

Zaprojektowany do produkcji wielkoseryjnej, termowizor ThermoFlexX TFxX 80-D zapewnia maksymalną rozdzielczość 5080 dpi, a przy standardowych rozdzielczościach może drukować do 12 metrów kwadratowych płyt fleksograficznych na godzinę dzięki koncepcji Dual Head Imaging. Przyjmując płyty o wymiarach 1270 x 2032 mm (50 x 80”), jest to otwarta platforma, która łączy w sobie najwyższą jakość, obsługę i wydajność. Automatyczne ładowanie, przełączanie rozdzielczości i kalibracja to tylko niektóre z funkcji, które czynią to urządzenie niezwykle łatwym w obsłudze.

„ThermoFlexX TFxX 80-D obrazuje maksymalny dostępny format płyt, dzięki czemu oferuje większą wydajność produkcji i mniej odpadów. Jak się spodziewaliśmy, dużą zaletą była również możliwość zastosowania różnych rozdzielczości ekranu na różnych obszarach płyty” – komentuje Lowes.

Po przetestowaniu różnych technologii płyt, Reproflex3 wybrał nyloflex® FTH Digital firmy XSYS jako najlepszą opcję do użycia z termowizorem ThermoFlexX. Nyloflex® FTH Digital to gładka, naturalna, płaska górna płytka punktowa, która pozwala firmie na zastosowanie własnej, zastrzeżonej technologii ekranowania na powierzchni do zastosowań w opakowaniach elastycznych.

„Płyta nyloflex® FTH zawiera zalety technologii Flat Top Dot, która zapewnia doskonałe podświetlenie dla rozszerzonej gamy kolorów, wraz z doskonałymi właściwościami przenoszenia atramentu. W porównaniu z podobnymi technologiami charakteryzuje się szybszym czasem przetwarzania, a jego niebieski wygląd pasuje nawet do naszej marki Project Blue” – mówi Lowes.

Dodał, że szybkość wywoływarki i zalety nyloflex® FTH w naturalny sposób zwiększyły produktywność w pomieszczeniu z płytami. „Obrazowanie płytki nyloflex® FTH na naszym urządzeniu ThermoFlexX pozwala nam ponad dwukrotnie zwiększyć prędkość obrazowania, która była wcześniej używana. Bez konieczności laminowania oferuje również szybsze i bardziej zrównoważone podejście, ponieważ nie wymaga jednorazowej warstwy termowizyjnej, która trafia na wysypisko”.

Wspieranie nowych możliwości

„Kamera ThermoFlexX i nasze partnerstwo z XSYS są nadal istotną częścią naszego rozwoju”, stwierdza Lowes. Wyjaśnia, że Reproflex3 wkracza teraz na rynek tektury falistej po zadruku, a zespół polega na elastyczności i wysokiej jakości wydruków wywoływarki, aby dostarczać płyty, które pozwolą klientom wykorzystać ten moment i skorzystać z możliwości w tym sektorze.

ThermoFlexX TFxX 80-D, największy z urządzeń do obrazowania w linii produktów, idealnie nadaje się do tego nowego przedsięwzięcia. Obsługa bardzo dużych rozmiarów płyt stosowanych w druku na tekturze falistej bez powodowania uszkodzeń może być wyzwaniem. Odpowiedzią jest regulowany ThermoFlexX Flextray, mobilny stół, który ułatwia transport i przenoszenie talerzy, jednocześnie chroniąc zdrowie i bezpieczeństwo operatora.

Aby sprostać temu rynkowi, Reproflex3 wykorzystuje doskonałą jakość obrazowania ThermoFlexX, aby wprowadzić na rynek swoje nowe rozwiązanie VORTEX, które zapewni drukarzom narzędzia do tworzenia ostrzejszej grafiki na wyższych poziomach ekranu z doskonałym pokryciem stałym atramentem na tekturze falistej. Wysoka wydajność wywoływarki pomoże również odpowiedzieć na zapotrzebowanie na szybszą dostawę płyt, ponieważ branża zmierza w kierunku modelu dostaw just in-time.

„Istnieje duża szansa na poprawę wyników drukowania na rynku post-printu tektury falistej. Właściciele marek wołają o szybszą realizację, pełną spójność kolorów i niższe koszty”, mówi Lowes.

„Użyliśmy termowizora ThermoFlexX jako istotnej części naszego nowego rozwiązania do druku na tym rynku. Dzięki VORTEX zadania wysokiej jakości można przenieść z druku wstępnego lub cyfrowego na fleksografię po druku, co jest znacznie bardziej opłacalne”.

Kamień węgielny dla innowacji

Solidność, opłacalność i długowieczność ThermoFlexX TFxX 80-D wyraźnie przekroczyły oczekiwania dotyczące Reproflex3. „Oczywiście zawsze dobrze jest udowodnić, że ma się rację, a czas z pewnością potwierdził, że podjęliśmy właściwą decyzję, wybierając kamerę ThermoFlexX pięć lat temu”, mówi Lowes. „Jakość obrazowania i produktywność nie mają sobie równych, a innowacyjne funkcje, takie jak Multi Resolution i Multi Plate, oszczędzają czas i straty, zmniejszając wpływ na środowisko – co stało się bardzo ważne. Mówiąc wprost, ta technologia nadal stanowi kamień węgielny dla większości naszych własnych innowacji i będzie trwać przez wiele lat”.

Zapytany o doświadczenia z XSYS jako partnerem dostawcy, podsumowuje: „Wsparcie i szkolenia, które otrzymaliśmy od XSYS przez lata, były znakomite. Czujemy się bardzo dobrze w związku i wiedząc, że „nic nie jest zbyt wielkim problemem” – naprawdę nie mogliśmy prosić o nic więcej”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności