Model zdobywa nagrodę w konkursie Packaging of the YearPoprzedni artykuł 

Doublebox Jägermeister, zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Model, jest jednym z 59 produktów, które zdobyły nagrodę w konkursie Packaging of the Year w 2021. To drugie zwycięstwo z rzędu – nasze opakowanie na likier ziołowy zdobyło już nagrodę w zeszłym roku w formie limitowanej edycji opakowania.

Pomysł na tegoroczne zwycięskie opakowanie czyli na rozłączny dwubutelkowy duo-pak, powstał jesienią 2020 roku. Nadrzędnym celem było opracowanie projektu, który stworzy standardowe, idealnie dopracowane opakowanie z wartością dodaną. W efekcie powstał duo-pak połączony prostym rękawem. Aby osiągnąć efekt 2 z 1 – duo-pak musi być po prostu rozdzielony na środku. W ten sposób oba pudełka mogą służyć jako opakowanie prezentowe o identycznym wyglądzie.

Ludzie i technologia

Autor projektu, Jaromír Binar, którego pomysł został zrealizowany we współpracy z Centrum Innowacji, jest jednym z naszych kolegów z działu rozwoju produktu - CAD w Opawie. Z kolei projekt graficzny został zaprojektowany przez klienta.

Do produkcji wybrano maszyny firmy HKS w Opawie, a pięciokolorowy druk został uzupełniony efektem matu i połysku w technologii UV drip-off. Warto również wspomnieć, że opakowanie wymagało specjalnego klejenia. Opakowania wysyłkowe do duo-paków zostały wyprodukowane przez kolegów z zakładu w Nymburku.

Międzynarodowy Konkurs

Packaging of the Year to jedyny certyfikowany konkurs w Czechach i na Słowacji. Przeznaczony dla firm zajmujących się ciekawymi rozwiązaniami opakowaniowymi. Celem konkursu jest wyróżnienie, a następnie promowanie najlepszych pomysłów, innowacji i technologii w dziedzinie opakowań, które pojawiają się na rynku.

Równie ważnym aspektem jest promowanie inżynierów i projektantów opakowań.

Konkurs jest też platformą dostępną tak dla nowicjuszy jak i ekspertów.

Trend dzielenia się

Dzięki temu nagradzanemu opakowaniu, będącemu efektem współpracy marki Jägermeister i Model, trend dzielenia się może być kontynuowany.

Dopiero niedawno Model skonstruował opakowanie e-commerce z tektury falistej na skarpetki, mające w zamyśle ideę dzielenia się. Jedną parę skarpetek lub połowę pudełka można zatrzymać dla siebie, a drugą przekazać dalej - by sprawić przyjacielowi przyjemność i szerzyć radość.

Jest to możliwe dzięki technologii perforacji, która służy do podzielenia opakowania oraz technologii SKV do ponownego zamknięcia opakowania.

Na podstawie informacji firmy Model

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności