Pierwsza instalacja półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one miniPoprzedni artykuł 

Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.

Drukarnia Millenium swoją działalność rozpoczęła w 1999 roku od produkcji offsetowej. Lata zaangażowania w pracę pozwoliły w 2016 roku rozpocząć inwestycję związaną z działem Fleksografii. Zakres działania drukarni rozszerzył się o produkty z zakresu farmacji, kosmetologii, jak również firm z branży FMCG. Wówczas też firma wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normami ISO 9001:2015, oraz uzyskała Certyfikat HACCP. Obecnie Drukarnia Millenium jest certyfikowanym dostawcą zadrukowanej folii do blistrów, co daje możliwość oferowania usług na najwyższym poziomie a także dostosowania oferty handlowej szytej na miarę każdego Klienta. Na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku usług drukarskich Millenium ma do zaoferowania najnowsze trendy związane z rynkiem reklamowym w zakresie druku offsetowego, połączonego z rynkiem opakowań.

Zainstalowany w Dębicy CAL-one mini to półautomat przyspieszający produkcję kalendarzy trójdzielnych, z realną wydajnością pracowników pozwala na zrobienie ponad 300 sztuk na godzinę. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom (220 x120cm) CAL-one jest doskonałym rozwiązaniem dla drukarni, których introligatornie mają ograniczoną powierzchnię produkcyjną.

CAL-one mini wyposażony jest w podajnik automatyczny, pozwalający umieścić 8-centymetrowy stos blatów. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej poprzez dysze natryskowe – w zależności od wersji: klej dyspersyjny lub hot-melt (hot-melt daje możliwość doklejania główki). Regulowane prowadnice pozwalają na precyzyjne, ręczne wklejenie kalendariów (i ewentualnie główki) – w powtarzalny i stabilny sposób. Po sklejeniu kalendarze są delikatnie odkładane na windę pozwalającą pomieścić ponad 20cm gotowych produktów.

CAL-one mini to urządzenie skonstruowane na bazie doświadczeń z wielu lat wdrożeń pełnego automatu CAL-one 1000 wyposażonego w automatyczne podawanie blatów, kalendariów i główek, klejącego z prędkością ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Obie maszyny produkowane są w Polsce, co w obecnych czasach staje się coraz bardziej istotne - “W czasach ograniczeń w dostępności części czy transportu morskiego produkcja w Polsce daje możliwie największą elastyczność i dostępność maszyn czy części zamiennych. ” – przekonuje Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda.

Właściciele Drukarni Millenium, Mateusz i Rafał Kasperek nie kryją zadowolenia - „CAL-one mini praktycznie czterokrotnie przyspieszył realizację kalendarzy i wyraźnie obniżył jednostkowy koszt ich produkcji. Możemy realizować wysokiej jakości produkcję w przewidywalny sposób, nie obawiając się o pojawiające się coraz częściej problemy z brakiem dostępności pracowników. Co do takiej inwestycji nie mieliśmy żadnych wątpliwości.”

Dominik Szulim zapewnia - „CAL-one mini świetnie komponuje się w środowisku druku offsetowego jak i cyfrowego. Przykładowo, możliwości wykorzystania nowoczesnego druku cyfrowego i uszlachetniania – złocenia bez matryc czy wycinania nieregularnych kształtów bez wykrojników - pozwalają produkować bardzo ciekawe i atrakcyjne kalendarze, budując przewagi konkurencyjne naszych klientów na rynku. CAL-one mini jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich nakładów - ze spokojem i chyba dumą, mogę powiedzieć, że przyczyniamy się do rozwoju tego segmentu rynku.”

Na podstawie informacji firmy Millenium

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności