XSYS dołącza do seminarium internetowego SOMA, aby zademonstrować zrównoważony rozwój i korzyści kosztowe drukowania z rozszerzonym gamutemPoprzedni artykuł 

XSYS ogłosiło swój udział w seminarium internetowym prowadzonym przez producenta prasy SOMA w dniu 2 listopada 2021 r. Seminarium zatytułowane „Drukuj wydajnie i ekologicznie” pokaże konwerterom, jak mogą zwiększyć wydajność i zrównoważony rozwój poprzez wdrożenie metodologii EGP™ w swoim przepływie pracy. Oprócz prezentacji technicznych, uczestnicy obejrzą również zadanie drukowania na żywo i dowiedzą się o modyfikacjach maszyny niezbędnych do udanego drukowania EGP™.

Kierownik produktu XSYS, Simon Top, przeprowadzi kluczową prezentację kompletnego rozwiązania EGP™ i omówi propozycję wartości XSYS, która koncentruje się na jakości druku, trwałości i kosztach. Próbka wydruku wyprodukowana przez XSYS we współpracy z SOMA, ze specjalistą od przygotowania do druku Marvaco i farbami opakowaniowymi Flint Group zademonstruje wysoką jakość druku i lepszą efektywność ekologiczną, którą można osiągnąć dzięki EGP™.

„Wyjątkowe wyniki drukowania i oczywiste oszczędności kosztów wyraźnie potwierdzają zrównoważony charakter technologii EGP™ i potwierdzają moc i wszechstronność naszych płyt nyloflex®, obrazowanie ThermoFlexX z rastrowaniem mikropowierzchni Woodpecker, naświetlanie Catena-E i technologię przetwarzania termicznego nyloflex® Xpress. W XSYS zapewniamy wszystko w jednym rozwiązaniu. Oprócz naszych produktów, dysponujemy świetnym serwisem technicznym, który posiada doświadczenie w przygotowaniu do druku i drukarni, a także oferuje szybkie zdalne wsparcie serwisowe i wsparcie na miejscu. Zbliżające się seminarium internetowe pokaże, jak w pełni wykorzystać to kompleksowe rozwiązanie” – mówi Stephan Reis, Global Marketing Director w XSYS.

Opracowany przez Marvaco, EGP™ to innowacyjne rozwiązanie do druku fleksograficznego, które opiera się na stałym zestawie atramentów – zwykle CMYK z kolorem pomarańczowym, zielonym i/lub fioletowym oraz opcjonalnie białym – w celu uzyskania kolorów dodatkowych i drukowania fleksograficznego wysokiej jakości w bardziej wydajny , przyjazny dla klimatu i opłacalny sposób. Dzięki wyeliminowaniu z procesu wstępnie zmieszanych kolorów dodatkowych i umożliwieniu pozostawania atramentu w stacjach druku pomiędzy zadaniami można osiągnąć znaczne oszczędności. Ta metoda wymaga jedynie wymiany płyt drukarskich podczas zmiany pracy, co skutkuje mniejszą stratą atramentu i podłoża oraz dłuższym czasem pracy prasy.

Pierwotnie zaprojektowany z 25 kolorami dodatkowymi, próbka wydruku, która ma być pokazana, została przekonwertowana na sześciokolorowy EGP™, CMYKO plus biały. SOMA będzie drukować na drukarce fleksograficznej OPTIMA2 CI przy użyciu płyt nyloflex® XAH Digital z sitami Woodpecker Sharp i Woodpecker Nevis, które zostały przetworzone w systemie obróbki termicznej nyloflex® Xpress firmy XSYS. Ponieważ zapewnia stałą jakość i stabilność podczas drukowania, system nyloflex® Xpress redukuje szkodliwe LZO i przetwarza płyty w mniej niż godzinę. Udowodniono, że ten system termicznej obróbki płyt zmniejsza rachunki za energię nawet o 94% w porównaniu z wytwarzaniem płyt rozpuszczalnikowych.

Atramenty z certyfikatem EGP™ będą dostarczane przez Flint Group Packaging Inks. Zaprojektowany z myślą o środowisku i opracowany w celu promowania gospodarki o obiegu zamkniętym w opakowaniach elastycznych, ZenCode dostarcza wysokiej jakości produkty, które umożliwiają przetwórcom spełnienie rygorystycznych przepisów dotyczących opakowań.

„W XSYS nadal ściśle współpracujemy z innymi wiodącymi partnerami branżowymi, aby opracowywać rozwiązania, które umożliwiają drukarzom zrównoważenie zobowiązań środowiskowych z chęcią rozwijania działalności i zwiększania wydajności” — mówi Reis. „EGP™ to również fantastyczne rozwiązanie dla właścicieli marek, którzy chcą poprawić zrównoważony rozwój i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na bardziej ekologiczne produkty”.

Aby zarejestrować się na webinar, kliknij ten link: https://soma-eng.com/egpwebinar

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności