Papier jest skutecznym i opłacalnym rozwiązaniem do pakowania w łańcuchu chłodniczymPoprzedni artykuł 

Podczas pandemii gwałtownie wzrosło wykorzystanie e-commerce, w tym zakupów online produktów spożywczych, które wymagają ochrony termicznej podczas procesu wysyłki. W większości przypadków produkty są dostarczane w ciągu 24 godzin i tradycyjnie wiele z tych produktów jest wysyłanych w pudełkach ze spienionego polistyrenu (EPS) i innych niezrównoważonych tradycyjnych rozwiązaniach łańcucha chłodniczego. Chociaż te pudełka są lekkie i zapewniają dobrą ochronę termiczną, mają wady.

Chociaż pudełka EPS i inne rozwiązania ochrony termicznej na bazie tworzyw sztucznych, a nawet rozwiązania na bazie wełny lub bawełny lub wkładki dżinsowe są z pewnością skutecznym podejściem do ochrony termicznej, zajmują również dużo miejsca, zarówno w magazynie, jak i w magazynie. proces wysyłki produktu. Ponadto ich utylizacja po zakończeniu eksploatacji wiąże się z wieloma problemami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

Czy istnieje realna alternatywa dla rozwiązań w zakresie opakowań na zimno na bazie tworzyw sztucznych?

Odpowiedź jest prosta: tak, szczególnie w przypadku produktów wymagających ochrony termicznej przez 24 godziny, a nawet do 48 godzin. Ranpak opracował unikalne, ekologiczne rozwiązanie oparte na papierze do pakowania w łańcuchu chłodniczym: WrapPak® Protector. Używanie podkładów termicznych ze 100% papieru zamiast produktów na bazie ropy naftowej ma wiele korzyści dla środowiska:

 • 100% papier. Nasza warstwa ochronna WrapPak jest wykonana w 100% z papieru – nie stosujemy żadnych tworzyw sztucznych.
 • 100% odnawialny. Używamy materiałów z certyfikatem FSC®, pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadających certyfikat łańcucha dostaw.
 • W 100% nadaje się do recyklingu. Nie ma barier wejścia do strumienia recyklingu.
 • W 100% biodegradowalny. Ponieważ WrapPak nie zawiera tworzyw sztucznych ani innych dodatków na bazie ropy naftowej, jest w 100% biodegradowalny, jeśli trafi na wysypisko śmieci.

WrapPak Protector oferuje również znaczące korzyści logistyczne. Obejmują one:

 • Znacznie zmniejszone wymagania dotyczące przechowywania materiałów opakowaniowych. Jedna paleta papieru WrapPak pakuje tyle produktu, co aż 24 palety skrzynek z zimnym łańcuchem EPS!
 • Faliste podkładki papierowe używane do ochrony termicznej są produkowane na żądanie, minimalizując wymaganą przestrzeń do przechowywania, redukując koszty transportu i zmniejszając ryzyko wyczerpania się materiału opakowaniowego podczas intensywnego okresu.

Jak to działa?

To jest łatwe! Ranpak dostarcza do organizacji pakowania sprzęt do przetwarzania WrapPak Protector, który ma zwartą powierzchnię, wraz z paletami papieru podkładowego WrapPak Protector. Specjaliści Ranpak ocenią wymagania dotyczące pakowania i ochrony termicznej oraz zalecą najlepsze konfiguracje pakowania dla każdego rodzaju produktu, niezależnie od tego, czy wymagana jest trwała ochrona termiczna w zakresie temperatur mrożonych, schłodzonych lub otoczenia. Proces pakowania jest prosty:

 1. Wybierz odpowiednie dwu- lub trzyścienne pudło z tektury falistej.
 2. Użyj konwertera WrapPak Protector, aby przekształcić papier w pofalowane podkładki o odpowiednim rozmiarze z wymaganą liczbą warstw w zależności od temperatury otoczenia, temperatury produktu i czasu transportu.
 3. Produkty są wkładane do wyściełanego pudełka z dodanymi elementami chłodzącymi.
 4. Opcjonalne wypełnienie pustych przestrzeni można zastosować, jeśli w zapakowanym pudełku znajdują się puste miejsca.
 5. Zamknij pudełko taśmą i gotowe!

Jak ochrona termiczna wypada w porównaniu z pudełkami styropianowymi?

Nasi eksperci przeprowadzili szeroko zakrojone testy, aby ustalić, jak Ranpak WrapPak Protector wypada na tle pudełek EPS pod względem ochrony termicznej, a dobrą wiadomością jest to, że WrapPak Protector jest mniej więcej odpowiednikiem pudełek EPS. Nasze badania przeprowadzone przy użyciu zachodnioeuropejskiego profilu testowego (temperatury otoczenia 14-25°C) z dużymi pudłami po 45 litrów i 4 opakowaniami chłodzącymi po 300 gramów wykazały, że produkty pakowane przy użyciu podkładek falistych WrapPak Protector dobrze zachowują ochronę termiczną w zakresie określonym zakresy temperatur dla tych produktów, z zachowaniem chłodu w granicach czterogodzinnego marginesu w porównaniu do pudełek EPS. Ponadto, jak zauważono wcześniej, firmy pakujące korzystają z oszczędności kosztów przechowywania i transportu, a także z większej trwałości.

Nasze badania rynkowe wskazują, że istnieje znaczący, adresowalny rynek ochrony termicznej w zakresie produktów dostarczanych przez podkładki faliste WrapPak Protector, który w większości przypadków może całkowicie, bezpiecznie i niedrogo zastąpić pudełka EPS na potrzeby wysyłki.

Ponadto użycie papieru zamiast opakowań z tworzyw sztucznych zapewnia podejście oparte na gospodarce o obiegu zamkniętym, które wykorzystuje, a nie zużywa, zasoby, ponieważ są one wytwarzane z zasobów odnawialnych.

Przejście z plastiku (pudełka EPS) na papier (Ranpak WrapPak Protector) przynosi znaczące korzyści – ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne. Papier jest w 100% odnawialny, nadający się do recyklingu i biodegradowalny, co odpowiada zapotrzebowaniu na bardziej obiegowe opakowania produktów i stanowi wyraźną alternatywę dla konwencjonalnych materiałów opakowaniowych do łańcucha chłodniczego.

Anne de Rouw, Business Development Manager Cold Chain w Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności