Epson przedstawia swoją najnowszą i najbardziej ekologiczną drukarkę paragonów POSPoprzedni artykuł 

Nowa drukarka POS TM-T88VII wykorzystuje rozwiązania, które sprawdziły się w poprzednich modelach, a do tego cechuje się ulepszeniami przyczyniającymi się do ochrony środowiska, między innymi dzięki niskiemu poborowi mocy, niższym poziomom hałasu oraz niewielkim marginesom wydruku, które umożliwiają oszczędzanie papieru. W tym modelu można również stosować bardziej ekologiczny, niezawierający fenolu, papier termiczny.

Nowy model TM-T88VII dostosowany do potrzeb sieci handlowych i obiektów gastronomicznych w obszarze EMEAR jest w pełni kompatybilny z T88V i T88VI, czyli poprzednimi drukarkami z tej serii.

Jako flagowa drukarka paragonów POS EpsonTM-T88VII gwarantuje największą na rynku szybkość drukowania wynoszącą 500 mm/s. Do dodatkowych funkcji należą między innymi obsługa w wielu językach, nowe wskaźniki LED oraz automatyczne, bezprzewodowe drukowanie informacji o błędach. Drukarka jest również wyposażona w nagradzaną i niezawodną głowicę drukującą firmy Epson, która może wydrukować ponad 20 milionów wierszy lub zadrukować 200 kilometrów papieru, a średni czas między awariami wynosi 360 000 godzin [2].

TM-T88VII jest w pełni kompatybilna z oprogramowaniem modeli T88V i T88VI i ma takie same wymiary. Dzięki temu firmy mogą szybko wymienić drukarki na nowe bez dodatkowych kosztów, przestojów w pracy i konieczności dostosowywania przestrzeni na kasach i ladach sklepowych.

Drukarka jest dostępna w kolorze czarnym i białym, z nową pokrywą górną. Model dynamicznie łączy się z terminalami PC-POS, urządzeniami przenośnymi i oprogramowaniem w chmurze. Wbudowane złącza Ethernet i USB oraz port szeregowy, PoweredUSB i Wi-Fi [3] sprawiają, że urządzenie można podłączyć do niemal każdego systemu. Technologia ePOS-Print® firmy Epson umożliwia drukowanie z aplikacji, a Server Direct Print pozwala drukować bezpośrednio z internetu.

„Nasza nowa drukarka paragonów TM-T88VII wykorzystuje rozwiązania, które sprawdziły się w poprzednich modelach z serii T88. Idealnie sprawdza się w obiektach gastronomicznych i sklepach w obszarze EMEAR, które obsługują klientów przy wielu kasach i wymagają niezawodnego i bardzo wydajnego drukowania paragonów. Ułatwiliśmy naszym klientom wymianę drukarek paragonów na nowe, aby mogli skorzystać z wprowadzonych ulepszeń. TM-T88VII to wiodąca w branży, wydajna i ekologiczna drukarka paragonów, która została zaprojektowana, aby zapewniać szybkie i niezawodne drukowanie w najbardziej wymagającym środowisku handlu detalicznego i gastronomii” - powiedział Grzegorz Moch, Account Manager BS w Epson Europe.

Nowy model TM-T88VII jest dostępny w sprzedaży w całym obszarze EMEAR od 1 października 2021 r.

[1] Od 2013 r. firma Epson jest liderem na rynku producentów drukarek POS w Europie Zachodniej. Firma Epson posiada obecnie 42% udziałów na rynku drukarek termicznych w Europie. Źródło: IDC, kwiecień 2021 r.

[2] Obliczono jako średni czas między awariami (MTBF).

[3] Wymagany opcjonalny adapter Wi-Fi.

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów, wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos. Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności