Model wspiera klienta z USA w wejściu na rynki europejskiePoprzedni artykuł 

Make-A-Fort to młody start-up z USA, który ma na celu zrewolucjonizowanie rynku zabawek dziecięcych. Prawie wszystkie części są wykonane z tektury falistej, dzięki czemu produkt w dużym stopniu nadaje się do recyklingu.

Tekturowe forty czy urządzenia elektroniczne dla dzieci?

Stawiamy na kreatywne rękodzieło tekturowe

Połączenie tekturowych komponentów zestawu z dołączoną pianką tworzy wszechstronny świat zamków, fortec i jaskiń dla dzieci. Naszkicowane stworzenia świetnie nadają się do kolorowania lub dekorowania. Nie tylko zrównoważone materiały, ale także trwałość sprawiają, że produkt jest interesującym konkurentem dla elektroniki, a tym samym czasu wolnego od ekranu dla dzieci.

Szanse i wyzwania pomyślnie połączone

Założyciele szybko odkryli potencjał tektury falistej i zaczęli szukać profesjonalnego rozwiązania. Po dwuletniej fazie testów Make-A-Fort uruchomił swój zestaw odkrywczy w 2020 w USA , a następnie w Kanadzie.

Zdeterminowane i silnie zmotywowane przedsięwzięcie po drugiej stronie oceanu były przewidywane, planowane i realizowane w sposób nadzwyczajny. Dzięki wizji Make-A-Fort i Modelowi wyzwania eksperckie i prawie niemożliwe zadania nie były przeszkodą w zatrzymaniu projektu.

Kolaboracja

Ścisła sieć z laboratoriami i dostawcami umożliwiła firmie Model tworzenie możliwości i rozwiązań we współpracy z zespołem Make-A-Fort. W związku z tym wyzwania, np. zapewnienie takiego rodzaju tektury falistej, która wytrzymuje duże obciążenia i charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozrywania, zostały pokonane.

Skuteczność

W niecałe dwa miesiące z powodzeniem zostały dostarczone pierwsze produkty. Dzięki sprawnej koordynacji i mądrym procesom decyzyjnym udało się wyeliminować niedobory materiałów i wąskie gardła produkcyjne.

Usługi

Równie ważnym elementem była usługa Model Co-Packing świadczona przez zespół w Niedergösgen (CH), gdzie poszczególne części zestawu są montowane i pakowane. Stamtąd Model dostarcza gotowe, idealnie dopasowane produkty do europejskich centrów dystrybucyjnych.

Budowanie mostów ponad granicami

W ścisłej współpracy z amerykańskim zespołem Model zajmuje się produkcją, montażem i wysyłką do centrów dystrybucyjnych, zgodnie z zapotrzebowaniem klientów.

Szczególnie wysoki poziom konsumpcji czwartego kwartału 2021 r. będzie szczególnie ekscytujący, aby zapewnić płynne działanie. Boże Narodzenie jest już tuż za rogiem, a entuzjastyczne dzieci będą chętne do budowy własnych wymarzonych zamków.

Dzięki własnej produkcji papieru z trzema maszynami papierniczymi w Szwajcarii i planowaniu przyszłościowemu, projekty tej wielkości są możliwe w krótkim czasie. Jesteśmy dumni z tego, że budujemy mosty międzykontynentalne i aktywnie wspieramy firmy naszymi rozwiązaniami opakowaniowymi jako partner na rynku europejskim.

Na podstawie informacji firmy Model

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności