Holmen Iggesund nagrodzony za przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

Johan Nellbeck i Johan Granås
Johan Nellbeck i Johan Granås

Walcownia Holmen Iggesund, Iggesunds Bruk, została wyróżniona nagrodą EcoVadis Leadership Award za rok 2021 w uznaniu jej wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2020 roku.

EcoVadis to globalna agencja ratingowa zrównoważonego rozwoju, która rocznie przeprowadza 25 000 ocen firm na całym świecie. Metodologia Ecovadis opiera się na wiodących standardach CSR, takich jak GRI, Global Compact i ISO 26000, i jest nadzorowana przez międzynarodowy komitet naukowy.

Iggesund Mill jest uznawany za światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju po osiągnięciu 77 punktów na 100 dostępnych w systemie punktacji EcoVadis. Ten wynik dał poziom platyny w papierni jako najwyższy 1% wszystkich firm ocenianych przez Ecovadis w momencie ukończenia. Podsumowując łączne wyniki ocen z 2020 r., Ecovadis stwierdził, że młyn Iggesund okazał się najlepszy w swojej klasie. Wynik za rok 2020 zapewnił Iggesund pozycję numer jeden, ponieważ firma odnotowała najwyższy wynik w swoim makrosektorze (produkcja światła). W związku z tym Ecovadis przyznaje walcowni Holmen Iggesund nagrodę Sustainability Leadership Award, nagrodę, która jest wyrazem uznania dla firm wiodących w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacji.

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Holmen Iggesund, Johan Granås, komentuje nagrodę: „Z dumą przyjmuję tę nagrodę w imieniu zespołu Holmen Iggesund ds. zrównoważonego rozwoju, który wykonał świetną robotę, przekładając wszystkie dobre rzeczy, które robimy, na ocenę Ecovadis. Zrównoważony rozwój to codzienna praca zespołowa, której celem jest ulepszanie krok po kroku oraz współpraca z naszymi klientami i dążenie do wspólnego celu, jakim jest produkcja najbardziej zrównoważonej tektury na świecie. Cała organizacja młynów udowodniła, że razem potrafimy przenosić góry”.

Dyrektor generalny Holmen Iggesund, Johan Nellbeck, podziela entuzjazm Granås: „Zrównoważony rozwój jest podstawą naszej działalności, a uznanie ze strony Ecovadis wiele znaczy. Oczywiste jest, że jesteśmy na dobrej drodze i że zajmujemy pozycję lidera rynku zrównoważonego rozwoju, po którą zawsze sięgamy. Nasza praca na rzecz zrównoważonego rozwoju, utworzona przez całą naszą organizację i prowadzona wspólnie z wieloma naszymi klientami, jest ważnym kluczem do dalszego dostarczania na rynek prawdziwie zrównoważonego materiału na opakowania premium”.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności